Krouvin paska palvelu

Raaka-Arska1

Eipä tarvitse sinnekään enää rahoja viedä. Noin kerran kuukaudessa ollaan siellä pitkän kaavan mukaan käyty syömässä 60-90€ per kerta. Yökerhon puolella harvemmin tulee käytyä mutta syöminkien aikaan kävin ja taloon jätin yli 100€ ja kiitokseksi sain ovella olleen järjestyksenvalvojan pään aukomiset todennäköisesti pelkän pärstäkertoimen perusteella. En viitsi tarkemmin kertoa, kun kyseinen partajeesus minut varmasti muistaisi ja Kauhajoki on kuitenkin pieni paikka. Suurimmalla osalla tiskin takanakin naama norsunvitulla, eikä tietoakaan asiakaspalvelusta. Näin toki ollut aina. Ainoastaan ruoka-puolella palvelu jotenkin pelaa. Ja selvennykseksi niin itse join vain sen verran, että uskalsi autolla liikkua. Myös ruokien annoskoko pienentynyt omistajanvaihdoksen jälkeen eli rahat pois meininki. Ei jatkoon... Mites muilla?

18

1307

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kustaavaasa

      Onko ammattitaitoiset tarjoilijat ? Onko sanottu kuinka ihmisiä/ asiakkaita palvellaan. Voi hyvänen aika .........palvelu tärkeintä!!!! Mikä tätä paikkaa vaivaa ja koko tätä kaupunkia?

      • Ei kannata yleistää. Kyllä palvelu toimii monessa paikassa, kuten esim. Petriinassa. Ovi vaan kulkee kumpaankin suuntaan, yleensä positiivisuuteen vastataan positiivisuudella.


    • Pelurimummo

      Krouvis on parhaat pelikoneet, ku pystyy pelaamaan kahden euron panoksella.

    • lexFinladia

      mahtaakohan aloittajan otsikko täyttää herjauksen kriteerin.
      oma kokemukseni paikasta ei ole kattava, mutta kyseenalaistan myös Kustaavaasan kokemukset!

    • Parempi olisi, jos söisitte kaikki kotonanne vaikka hevonpaskaa!

    • uttiv

      Sinä olet niin tehnyt. Ainakin olet sen näköinen.

    • Kyllä Kauhajoen hotelliista parahin palavelu on juurikin Krouvis!

    • haluuntietää

      oliko tää tapahtuma minä päivänä? kiinnostais se portsari

    • Mmkjgy

      ON likat niin väärällä alalla, nakellaan vain niskoja ja kynsitään puota kun kaljaa pitäis myydä.

      • MMjkgy

        No se.


    • haukutaanhaukutaan

      niin nykyistä kuin entistäkin pyörittäjää,ruoka päivisin huippu hyvää 2-laatua keittoa kahvit jälkiruoka. Ei oo hinnalla pilattua, oon itte kokeillut, paras ruokapaikka, voi ruokailla rauhassa.

      • Krouvionparas

        Kyllä paras ja monipuolisin ja hintatasoltaan kohtuullisin lounaspaikka o Krouvi, on tullu käytyä Amicas, Kauhaasias, Pizzerioisss, valkoises puus,karvakäsipaikoisss, ABC:lla ym. Kauhaasian, ABC:n, pizzapaikkojen ruokiin kyllästyy, kun niissä on päivittäin samat ruuat, ABC:Saki tahtoo kaikki lounasruuat maistua samalta, liekö jokin sama kastikepohja? Kuitenki kans toistaa samaa kaavaa. Listalta tilattuna tietenki parempia annoksia, mut nyt puhun lounasruuista..


    • Ruokailu

      kyllähän paras ruokapaikka Kauhajoella on nykyään KAUHAASIA. Käy ruokailemassa siellä jos et vieläole käynyt. Ja mikä palvelu,parempaa et saa ainakaan Krouvista.

      • vaiaasia

        Sinne nyt menen viimeksi kattoon, ensin kaikki Suomipaikat koluan.


      • Vaihteluvirkistää

        Ei noita Kauhaasian ruokia saata maalaanen syödä monta päivää peräkkäin.. Samat ruuat aina. Vaihteluksi kyllä voi joskus käydä.


    • Pysykotonajooko

      Nostan hattua uusille yrittäjille sekä henkilökunnalle etteivät oo lähteneet huutamaan vastaan tähän paskan jauhamiseen!

    • it54

      Kyllä krouvissa on hyvä palveli

    • Aasikauha

      Kyllä Krouvis asiallinen palvelu sekä hyvä ruoka, valitettavasti tuon Kauhaasian taru pian loppu,
      ei tuolla konseptilla tällä kylällä pärjää.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      260
      9760
    2. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      178
      5503
    3. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      156
      5129
    4. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      69
      4790
    5. Ootko sä nainen suuttunut

      jostain? Harmi jos tullut väärinkäsityksiä.
      Ikävä
      212
      2359
    6. Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää

      Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.
      Ikävä
      12
      2209
    7. Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen

      Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell
      Maailman menoa
      302
      1838
    8. Minkälainen auto

      Kaivatullasi on? Väri/Merkki? :)
      Ikävä
      90
      1547
    9. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      21
      1481
    10. Kuinka rakastunut olet

      Ja kehen?
      Ikävä
      41
      1113
    Aihe