Walkers kahvila tulossa jälleen

Karvetin monitoimitaloon on jälleen tulossa nuorisolle tarkoitettu walkers kahvila. Toivottavasti järjestäjät ovat ottaneet opikseen ja saisivat vihdoinkin paikalle runsaasti valvojia sillä aika rauhattomia ovat olleet perjantai-illat Walkersin aikaan.
15181
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Eiköhän siellä ole ihan muut juomat kuin kahvit niiden nuorten mielessä.

Äänestä
  • Seurakuntakeskuksella on liian vähän valvojia.

    Äänestä

Toivottavasti se yksi trokari on lopettanut sen alaikäisille myymisen julkisilla paikoilla. Mahtaakohan myydä vielä kämpästä käsin alkoholia??

Äänestä
  • Ei myy kun on suorittamassa pakotettua siviilipalvelusta.

    Äänestä

  • Eipä ole enää paljon "sitä" rangaistusta jäljellä, että taitaapi keretä.

    Äänestä

Jos yksikin rikkinäinen viinapullo tai vain pelkkä ylimääräinen roska löytyy talonyhtiömme pihalta niin voitte olla varma että seuraamuksia on tulossa.

Äänestä
  • Taitaa olla Karvetinkatu kolmoseen muuttanut uutta porukkaa. Se on hyvä että saadaan Walkers valvoja läheltä eikä kyseessä ole nyt oman kylän poikia ja lokakuussa voi olla sitten kurille tarvetta, kun Walkers avautuu. Suosittelenkin tätä uutta valvojaa ottamaan homman haltuun heti ensimmäisestä kerrasta.

    Äänestä

Onhan se hyvä että nuorisolle on tollanen kahvila, mutta tosiasiassa siellä pihamaalla juodaan kaljaa/viinaa ja kukaan ei puutu siihen. Se ei ole todellakaan oikein ja sellanen pitää saada loppumaan tai muuten koka kahvila pitää sulkea.

Äänestä
  • Nuorisolle on ihan sama onko sitä kahvilaa siinä vai ei. Alkoholia saa ilman kahvilaakin.

    Äänestä

Ei ole tänään vielä onneksi sitä pirun Walkersia siinä monitoimitalolla.

Äänestä

Tänään on taas perjantai ja Walkers ilta. Katsotaan pysyykö kuri myös tälläkertaa sillä viime perjantaina valvojat onnistuivat hyvin työssään.

Äänestä
  • Viime perjantaina valvonta epäonnistui ja nuoriso pääsi taas alkoholin makuun. Meno ja meteli sen mukaista että varoitusta seurakunnalle lähti.

    Äänestä

  • Kyllä ne valvojat ihan hyvin hoiti ja valvoi monitoimitalon piha-alueen, mutta kun kakarat haki sitä alkoholia sieltä lähi metsästä niin se ei kuulu enää valvojien vastuulle.

    Äänestä

  • Eilinen Walkers onnistui jälleen hyvin valvojilta.

    Äänestä

Mielestäni tämä valvojien onnistuminen on ollut täysin kiinni yhdestä valvojasta joka on lähes yksin ottanut koko homman haltuun.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Walkinteair kirjoitti:

Karvetin monitoimitaloon on jälleen tulossa nuorisolle tarkoitettu walkers kahvila. Toivottavasti järjestäjät ovat ottaneet opikseen ja saisivat vihdoinkin paikalle runsaasti valvojia sillä aika rauhattomia ovat olleet perjantai-illat Walkersin aikaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu