Kuten ennenvanhaan käyttäsin ilman pussilakanaa, valkoinen pitsilakana vain itseni ja täkin välissä. Myynnissä vain valkoisia tylsiä pussilakanpeittoja.
Mistähän saisi ostaa kauniinpunaiset täkit?
sepelkyyhkyt
392
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Minulla on niitä kiiltäviä punaisia täkkejä aitassa. Ovat ihan nättejä mutta painavia nykyihmisen makuun. En ole varma vaikka hiiret olisivat tehneet pesän niihin, tänä kesänä en ole katsellut niin tarkkaan.
Osta kirpparilta tai teetä ompelijalla!
Etsi netistä. Jostain silkkikaupasta löytyy ainakin turkoosin värisiä, tämän tiedän varmuudella kun olen aika hiljattain sellaisilla pedatussa sängyssä nukkunut ja tiedän peittojen olleen uusia. En tiedä onko vielä olemassa "Alestalo" niminen myymälä Lahdessa. Sieltä ostin joskus 90-luvulla sellaiset painavat ja kiiltävät, värikkäät täkit. Silloinkaan ei löytynyt - tai minä en löytänyt - mistään muualta täällä Etelä-Suomessa.