vihapuhepersut ei kestä totuutta

Täällä oli hyvä kirjoitus mustasukkaisten terrorismista, mutta yhdenasian örvelöt poistatti ?
Vituttaako teitä totuus, että Suomen kansassa on paljon jälkeenjääneitä?
26232
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 26

Vanhimmat

Kuulut itse varmasti noihin jälkijättöisiin kun tätä samaa toistelet jatkuvasti , sinua taitaa oikasti huolestuttaa kuinka kansalaiset ovat järkiintyneet, ja tämä tarkoittaa Perussuomalaisille tulevaisuudessa kannatuksen nousua,meillä on hölmöilty liikaa nyt siihen tulee stoppi .

Äänestä
  • Pääministeri+Sipilä+oli+oikeassa,+että+Suomi+voisi+nostaa+tilapäisesti+pakolaiskiintiötä.Se+kuule+Suomen+kansstaa+10+%+on+pieni+rääpäsy+ja+demokratiassa+se+tarkoittaa,+että+turpa+kiinni+rääpäleet+?

    Äänestä

  • ItseDemokratia kirjoitti:

    Pääministeri+Sipilä+oli+oikeassa,+että+Suomi+voisi+nostaa+tilapäisesti+pakolaiskiintiötä.Se+kuule+Suomen+kansstaa+10+%+on+pieni+rääpäsy+ja+demokratiassa+se+tarkoittaa,+että+turpa+kiinni+rääpäleet+?

    Kyllä Suomella on vara elättää muutama pakolainen, onhan Suomi elättänyt suuren joukon juoppoja ja loisketkuja.

    Äänestä

  • Suomi ei ole mikään demokratia vaan kuuluu diktatuuriin nimeltä eu.

    Äänestä

  • qåaäzm kirjoitti:

    Suomi ei ole mikään demokratia vaan kuuluu diktatuuriin nimeltä eu.

    miten sinä oivalsit ?

    Äänestä

Persut edustaa osaa Suomesta, vajakkeja, syrjäytyneitä huume ja alkoholistihörhöjä, työtävieroksuvia rasistireppanoita mm. Onneksi heilläkin on nyt oma puolue.

Äänestä
  • mutta miten kauan ?

    Äänestä

Miksi soinistit haukkuvat kaikkia isänmaallisia suomalaisia räkätoteemeiksi??

Äänestä
  • no terve kottaraisen pönttö
    onko pahsti vislannu aamusella
    ihanko ite keksit noin viisaita

    Äänestä

  • se kirjotetaan "isäm maalinen"!!!

    Äänestä

  • Hieno kysymys.
    Tuohon ei voi kun vastata, että hehän on räkätoteemeja.
    Niin selvennän sen, että nämä ns. isänmaalliset ?
    On hienoa katsoa, että esim. jossakin myyntitapahtumassa "nitromassa / läskikasa", ostaa armeijan ylijäämäpuvun ja rupeaa mulipäänä puolustamaan
    isänmaataan, kynsien alla.
    Muuhun heistä ei ole ?
    Katsokaapa isänmaamme suurimpia "puolustajia", esim. Halla aho, sivari, Immonen ?
    Persujengissä on mm.porukkaa, jotka on vapautettu itselle ja ympäristölle vaarallisena armeijasta, pönttöviheltäviä " urhoja" ja itsesäälissä olevia sivareita ja niin miestä, että? ( heh heh)
    Että räkätoteemeja on.

    Äänestä

Eihän kukaan kestä kuunnella vihreiden, vasureiden ja suvakkien Suomivastaisia vihaNatsipuheita.

Äänestä
  • Asioita;
    Suomi ei ole ollut koskaan täysin itsenäinen ja ei pysty olemaankaan, siihen olemme liian pieni kansa.
    Toisaalta kun mietin Suomen kansaa, niin pidän positiivisenä asiana, että Suomeen tulee väkeä muualta.
    Meillä esim. on Suomessa vaikea löytää luotettavia suomalaisia töihin, toistan, luotettavia suomalaisia töihin ?
    Suomalainen, armeijan käynyt, ammattitaitoinen, luotettava, raitis työntekijä olisi ihanne, mutta niitä on vähän ja he ovat töissä.
    Isänmaallisuus on hyvä asia, mutta perussuomalaiset vihanlietsonalla pilaa sen.

    Äänestä

  • AlforsVähänussi kirjoitti:

    Asioita;
    Suomi ei ole ollut koskaan täysin itsenäinen ja ei pysty olemaankaan, siihen olemme liian pieni kansa.
    Toisaalta kun mietin Suomen kansaa, niin pidän positiivisenä asiana, että Suomeen tulee väkeä muualta.
    Meillä esim. on Suomessa vaikea löytää luotettavia suomalaisia töihin, toistan, luotettavia suomalaisia töihin ?
    Suomalainen, armeijan käynyt, ammattitaitoinen, luotettava, raitis työntekijä olisi ihanne, mutta niitä on vähän ja he ovat töissä.
    Isänmaallisuus on hyvä asia, mutta perussuomalaiset vihanlietsonalla pilaa sen.

    Vasemmisto, kommarit ovat aina halunneet myydä meidät venäjälle.
    Onko vihanlietsontaa ilmoittaa että ei ole kaupan, vasuri?
    Varsinkin kun vasurin isänmaa ei ole Suomi.

    Äänestä

Kirkkokin välittää maahanmuuttajista enemmän kuin suomalaisista sairaista vanhuksista jotka on kotihoidon piirissä.
Olis aiheellista todeta tosiasiat kotihoidon työntekijöiden jaksamisessa ja kotihoidossa olevien ihmisten kohtelusta.

Äänestä

Olet oikeassa tässä maassa ei omista kansalaisista välitetä seuraavat vaalit tulevat minä annan ääneni Perussuomalaisille heille on tärkeämpää pitää huolta omistaan kuin hyysätä kaikenlaisia Hottettotteja.

Äänestä
  • Täällä välitetaan niin omista kuin vieraista.
    Se on pieni vähemmistö Suomen kansasta, joka turpaansa aukoo näistä asioista.
    Persut on nyt n.10 prossaa ja alas tulee.
    Ei Suomen kansa niin tyhmää ole, että tämmöistä jengiä äänestää.

    Äänestä

  • atsu-hakiksesta kirjoitti:

    Täällä välitetaan niin omista kuin vieraista.
    Se on pieni vähemmistö Suomen kansasta, joka turpaansa aukoo näistä asioista.
    Persut on nyt n.10 prossaa ja alas tulee.
    Ei Suomen kansa niin tyhmää ole, että tämmöistä jengiä äänestää.

    Vasurin mielipide on aina ollut sairaalloisen vääristynyt ja niin nytkin.
    Suurempi määrä ihmisiä äänestää Persuja kuin vasureita.

    Äänestä

No Suomessa mustasukkainen ihminen tappaa enemmän toisia kuin toistaiseksi terroristit tai äärijärjestön edustajat.
No muslimi Turussa ja natsi Steissillä ?
Se on merkillinen sairaus tuo mustasukkaisuu ja siitä kärsii suuri joukko ihmisiä ja viina ja päihteet laukaisee sen väkivallaksi.
No moniko persun akka on turpaansa saanu, kun suuri joukko seurustelee
" nyrkki-kyllikin" kanssa.
Miettikää ?

Äänestä
  • Aika moni Vasurin akka on saanut turpiinsa, totta joo
    Tosin moni vasuri saa turpiinsa myös akaltaan, joten tilanne on tasapainossa.

    Äänestä

Perussuomalaiset ei keskustele alkoholismista, mustasukkaisuuden aiheuttamista väkivallanteoista, ei ihmisten tasa-arvosta.
Me puhumme maahanmuutosta ja se tuo meille orkut.

Äänestä

Tampereen tappaja on Jari Virkkula | MV!!??
https://mvlehti.net/2017/09/.../tampereen-tappaja-on-jari-virkku...
Översätt den här sidan
Tampereen tappaja on Jari Virkkula. Poliisi on etsintäkuuluttanut Virkkulan. Hän on liikkeellä harmaalla Mersulla. 11.09.2017 23:57, 8359 lukukertaa. MV-lehti ...
Tampereen tappaja Jari Virkkula on otettu kiinni | MV!!?

Äänestä
  • Oliko persuja ?

    Äänestä

  • kysäsin kirjoitti:

    Oliko persuja ?

    vannoutunut vasuri oli, kysyjälle tiedoksi, oli ihan vasurin näköinenkin.

    Äänestä

  • PS:n taustavoimien Suomen Vastarintaliikkeen riveistä kasvoi tällaisia kukkasia persujen kukkaispolkua reunustamaan:

    https://yle.fi/uutiset/3-9829433


    "voisin tappaa heidän lapsensa jne."

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


kuhankysyin kirjoitti:

Täällä oli hyvä kirjoitus mustasukkaisten terrorismista, mutta yhdenasian örvelöt poistatti ?
Vituttaako teitä totuus, että Suomen kansassa on paljon jälkeenjääneitä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu