Kertokaa Pattayan miehet onko siellä toimistoa josta voisi saada tietoa henkilön virallisesta osoitteesta, kuten meillä täällä Jyväskylässä maistraatti?
Minulla on kolme kuukautta kestänyt suhde tyttöystäväni kanssa niin vahvasti että hän on minun avovaimoni, mutta nyt kun 8 päivän päästä saavun sinne, niin en saa häneen yhteyttä puhelimitse.
Liittymä suljettu, mutta hän kyllä on nostanut tänäänkin kaikki rahat meidän yhteiseltä pankkitililtä.
Hieman harmittaa.
Minulla on kolme kuukautta kestänyt suhde tyttöystäväni kanssa niin vahvasti että hän on minun avovaimoni, mutta nyt kun 8 päivän päästä saavun sinne, niin en saa häneen yhteyttä puhelimitse.
Liittymä suljettu, mutta hän kyllä on nostanut tänäänkin kaikki rahat meidän yhteiseltä pankkitililtä.
Hieman harmittaa.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Aviolerppa kuvittelee varmaan olevansa suurikin humoristi. En muista yhtäkään juttua, sanaa, sivistyssanaa, elämäntarinaa, harrastusta, nimimerkkiä tai tarinaa, jota Aviolerppa ei olisi muilta varastanut tai suoraan kopioinut.
Kaikki Aviolerpan itsensä muistamat sananlaskut, sivistyssanat, slangisanat sun muut on kirjoitettu ja tai muistettu väärin.
Hemmo on niin tyhmä että ei takuulla osaa vieläkään laittaa tarralenkkareita oikeisiin jalkoihin aamulla kun menee puskapissille ja tiiraa kuusiaidan läpi josko lomittaja Liisa yöpaidassa hakisi Savon Sanomat laatikolta.
Aviolerppa rakentaa omaa tarinaansa toisten palasista kuin sokea yrittäisi tehdä rukkaset kädessä palapeliä. Kaikki menee päin honkia, Aviolerppa hermostuu ja hokee kuspäätä ja huutaa isoilla kirjaimilla.
Onkohan millään muulla keskustelupalstalla moista ja täyspäiväistä täyssekoa? En ole kymmenessä vuodessa törmännyt missään.
Ei ole.
Lueppa ajatuksella ilman valikointia, kokeile myös olla puolueeton.
Onko tämä lerppanen palstan ainoa kirjoittaja.
Ei ole, persläpilerppa on kuitenkin kaaoksen tuonut palstalle...
Kiitos.
Lerpasta en tiedä mutta minun osaltani kaaos jatkuu ja laajenee täsmälleen kuten olen sanonut, niin kauan kuin nämä sinunkin tietämät muut jatkaa hutsuttelua, tarinoiden väsäämistä minusta ja vaimostani, sekä muutoinkin kirjoittelun sisältö mielisairaakatasoa.
Minun mielestäni tämän aiheen jokapäiväinen vatvonta voidaan jo lopettaa, olen kantani kertonut eikä se muuksi muutu.
Siis jatka poju tuota persläpibablagagaa ja minä omaani.
Vosit muuten kirjoittaa vieläkin harvemmin.
Se on sinun elämäsi ja sinun häpeäsi että vietät koko elämäsi Pattaya sivustolla. Älä kuvittele että trollauksellasi olisi jokin vaikutus johonkin. Ei ole. On kai niitä pöljempiäkin tapoja kuluttaa aikaa mutta nyt en keksi äkkiseltään yhtäkään.
Vessanseinään piirretty pippeli katoaa kun sulkee sen vessan oven. Se ei vaikuta kenenkään elämään yhtään enempää kuin nämä itkun sekaiset tuherruksesi.
Luki täällä sivulla mitä vaan, niin maailma ja Pattaya on aivan ennallaan ja ihmiset viettävät täsmälleen samanlaisia lomia with or without-tuherruksiasi.
Pölypunkilla on suurempi merkitys tässä maailmassa kuin sinulla.
Kuvittelet että tämä sivu ja sinun tuherrukset on elämää. Ei se ole. Elämä on siellä ikkunan takana kun suljet hetkeksi sen tablettisi.
En ole ainoa, olethan sinä täällä ja kun olet estynyt, niin kloonisi hoitaa homman, sekä kun te kaikki olette landella vaikka, niin muut Pattayan rakkaat päivystää, sekä sitten aina pääsmurffi pemahtaa paikalle lopuksi, saa nähdä koska seuraavan kerran
Vaikutus on kuten tarkoituksenikin, sinun ajatuksesi vangitseminen aiheeseen.
Ai nyt olet matkailija, koska taas asukas ?
Kuinka vanha olet kirjoitellessasi homottelua, huorittelua perläpeilyä, kun vanhana päädyt neuvomaan?
Missä huorittelua? Ainoa huorittelu on kun sinä ja lottopallo puhutte kolmen kuukauden vuokramorsiamista. Kaipaatko huorittelua ja odottelet sitä innokkaasti vai näetkö joitakin piiloviestejä rivien välissä? Teet siis kiusaa tahallasi ja odottelet huoraviestejä?
Edelleenkin painotan että nämä muutama resuperse saa mitä on tilannut, ja korkojen kanssa mikäli se minusta riippuu, luulisi että keski-ikäisellä ukolla on järkeä päässä sen verran että osaa pitää turpansa kiinni jos ei kysytä, tai jos haluaa osallistua keskusteluun jättää huorittelut ja lerpat pois, niin kauan kun nämä jatkuu nämä reppanat saavat vain mitä ovat tilanneet, menee siinä sitten viikko, kuukausi, puoli vuotta, vuosi, viisi vuotta tai kymmenen vuotta aivan sama minulle, minulla on aikaa. varoja riittävästi, vaikka tuomiopäivään asti...
Opetelkaa perkele kunnioittamaan vanhempianne, olemme sitten oikeassa tai emme sillä ei ole vitunkaan merkitystä, reppana, ikäluokkani 50 ja 60 luvulla syntyneet ovat mahdollistaneet sen että teistä on tullut tuollaisia naisen kipeitä poju reppanoita ja
niinkuin aikasemmin sanoin miesten taso on suomessa laskenut kun lehmän häntä viimeiset 30 vuotta, näin sen työelämässä ollessani selvästi, vuosi vuodelta yhä suurempi osa alokkaista laitettiin maitojunalla kotiin kasvamaan tai suoraan vapautetaan asepalveluksesta rauhanaikana, yleensä mielenterveysongelmien takia... mitä miehiä tällaiset on varakkaita, viriilejä jopa alfauroksia, täydellisiä resuperseitä...
Pattaya on huonoin mahdollinen paikka kun puhutaan naisista, ei kukaan kehu olevansa kalamies jos hakee lohensa lohilammikolta, eikä yksikään joka vuokramorsiamia käyttävä voi kertoa olevansa naisenmies, tai vielä pahempi panomies... jokainen mies saa naisen sieltä kunhan on se tonni tai kaksi taskussa... ihan kuka vaan... mimmoinen resuperse tahansa.
Hakisitte resuperse naisenne vaikka siwan tai 7/11 kassalta, siinäkin joutuu tekemään työtä asian eteen, mutta ei resuperse moiseen pysty, 7/11 on kauniita naisia ja nuoria pilvinpimein...
Vittu mitä tuhnuja koko porukka.
Ota yhteyttä hulluun miekkamieheen, hän etsii kadonneet rotat ja ihmiset rottapalkalla.
Kiitos.
Se onki aika rotta toi mun Mirkku.
Vei tililtä venerahat 50 kilodonaa.
Koko päivä mennyt täällä taas?
On myös kateissa muita, onko tietoo.
Pattayan rakkaiden asianajaja.
Soi Lengkeeni kissan synttäreillä landella.
Avovaimon avomies Pattayalta koilliseen.
Chiang Maihin häihin lähtenyt.
Chiang Maihin synttäreille lähtenyt.
Chiang Maihin kaveria helssaan lähtenyt.
Kaikki jotka ilmoittanut lähtöpäivänsä Pattikselle ja kadonnut sen siliän tien.
Eikö ketään muu ole huolissaan kadonneista kanssaveljistä, mitä tehdään rakkaat Pattayan ystävät?
Niin ja pääsmurffi kans landelle kahden typyn kanssa, kun 3 kk:n avovaimo häneltä kateissa.
Se että päivystät täällä Suomen kellonaikoihin, vastaat parin minuutin viiveellä, raapustat tänne parhaimmillaan 250 kirjoitusta päivässä kertoo sen että olet työtön, yksinäinen kotirunkkari, joka on niin huonossa kunnossa ettei pysty liikkumaan. Eikä kuntosi tule kohenemaan koneen ääressä istuen.
Olet ollut koulukiusattu ja siksi sinusta tuli nettitrolli ja patologinen valehtelija.
Haaveilet Thaimaasta ja olet niin syvällä suossa, että lohdutat itseäsi saduilla Chiang Main aviomiehestä.
Ehkä on liian myöhäistä sinulle muuttua. Maksan 100 000 bahtia sinulle käteisenä heti, kun toimitat todisteet Chiang Main talostasi ja hammaslääkärivaimostasi.
Terkkuja NangRongista. Jälleennäkemisen riemu johti krapulaan landella.
Pyydän ettei kukaan osallistu tämän seinähullun naisen kirjoitelmiin.
No PääSmurffi se siinä ilmoittautuikin, voi poistaa listalta.