Keskustan kuntapolitiikka?

Mitä se on? Suomessa kuntia tarvitaan enintään noin 200 ja niitä on 450. 250 on kepulaisten tarkassa syynissä ja huolehtimassa siitä, että vaalikarja pysyy uskollisena keskusta aatteelle.

Palkansaajat kepulaiskuntien konkurssia.
397
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Keskustan aluepolitiikka on kaikista hienoista lupauksista huolimatta pelkästään epäonnistunutta edunvalvontaa.

Äänestä
  • Omalle sisäpiirille kaikki, aikoinaan lisämetsätkin, osa vielä väärin perustein.

    Äänestä

valta < ainakin sdp on kotkassa ja tampereella vallassa

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tapio.Talvi kirjoitti:

Mitä se on? Suomessa kuntia tarvitaan enintään noin 200 ja niitä on 450. 250 on kepulaisten tarkassa syynissä ja huolehtimassa siitä, että vaalikarja pysyy uskollisena keskusta aatteelle.

Palkansaajat kepulaiskuntien konkurssia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu