Nyt olen lopettanut tupakanpolton. Ei mitään muuta kuin huimausta pari päivää. Ei tee mieli röökiä kun ajattelee miten se maistuu ja haisee karmealle. Taitaa olla enemmin psykosomaattista tuo "lopettamisen vaikeus". Eli kun aina kuulee väitteitä lopettamisen vaikeudesta, niin kroppa ja aivot uskovat.
Mitä vaikeaa tässä nyt oli?
EasyPeasy
5107
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Höpö höpö!
Selvä trollaus, koska vasta parissa päivässä sun mielestäs tupakka ei haisis ja maistuis yhtään sen kummemmalle kuin pari päivää aikasemminkin! :D
Ja jos sun mielestäs tupakointi maistu ja haisi sunmmielestäs sillon ku tupakoit kamalalta, nii et viittis?! Kukaan ei polttais sitä, jos se maistuis ja haisis kamalalle, pölhö!
Mutta maistuuko ja haiseeko se hyvälle? Todellako?
Minäkin olen lopettanut tupakoinnin, höyryttelen nykyään.
Silti ei tuo tupakka sen pahemmalle juurikaan maistu kuin ennenkään kun silloin tällöin sitä olen maistanut.
Ei se tupakka tosin enää tarjoa mitään miksi sitä jatkaisi.
Päivitys:
Ei edelleenkään mitään ongelmia. Pyöräillessä jaksoin paremmin, eli happi kulkee. Vieläkään ei tee mieli tupakkaa. Ajatus savukkeesta tuntuu lähinnä absurdilta. Niin, ja nukuttaa paljon paremmin.
Onnittelut!
On kuule niin mukava juttu että lopettaa.
Itse lopetin ja ei ole sen parempaa!
Varaudu nyt että sun kurkkukarvat rupee kasvamaan ja kutittaa kurkussa. - Se on hyvän merkki!
Elä missään nimessä kokeile nyt yhtä ainoaa tupakkia, - tai olet taas limessä kiinni!
Onnittelut, onnittelut!