Huumeista kärynneet julkkikset?

Tehdään tähän listaa huumeista kärähtäneistä suomalaisjulkkiksista.

Päivän uutiset tarjoaa jo ensimmäisen nimen, mutta onhan näitä muitakin narkomaaneja ollut.
212427
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Uskallatko kaveripiiriäsi käräyttää?

Äänestä

Martina Aitolehti oli takavuosina kuultavana Glo-hotellin kokkelijutussa. Samassa sopassa kiehuivat myös Henna Kalinainen ja Antti Kurhinen.

Äänestä
  • Martina ei saanut syytettä, joten mitä yrität tuoda esille?

    Äänestä

  • Ei löytynyt todisteita? Mutta se taas ei kerro syyttömyydestä/syyllisyydestä yhtään mitään.

    Äänestä

  • Henna tainnut lopettaa pirin käytön kun niin pyöristynyt bissen juonnista.
    Ulkomaillahan on iät ajat käyttäneet mallit amfetaa, että pysyvät laihoina, myös suomalaismalleja löytyy joukosta.

    Äänestä

  • jotaintekeillä kirjoitti:

    Martina ei saanut syytettä, joten mitä yrität tuoda esille?

    Tykkään vaan nostaa joka ketjussa Martinan esiin vaikkei se häneen liittyisikään.

    Äänestä

Matti Ahteen poika, en nyt muista nimeä. Reino Nordin, Juno, Andy. Vanhoista Juice, Ala-talon Mikko ja Veltto polttelivaT pilveä ja saivat tuomiot. Ai niin Jerhän kans on näitä kokkeli miehiä tai omien sanojensa mukaan oli.

Äänestä

Ex kansanedusta Rosa Meriläinen kertoi kokeilleensa kannabista ja siitähän nousi kamala kohu.

Äänestä

Juice Leskinen. Remu Aaltonen.
Väittivät kovaa että syyttömiä ovat mutta uskokoon ken tahtoo...
Jere Karalahti sensijaan sanoi telkkarissakin että kaikkea mahdollista on käytetty! Jere ei olekaan mikään jänis joka luikkii pakoon.

Jussi Ahde.

Äänestä
  • Olisikohan kuitenkin jäänyt Karalahdelta esim. morfiini kokeilematta?

    Äänestä

Jussi Ahde aikoinaan juuri olikin ja kamala haloo nousi siitäkin.
Epäilen et noi räpgenren porukat kaikki on jonkulaista kokeilleet joskus. Jukka Poikakin kasvatti aikoinaan itse kukkaa. Ai niin ja Sini Sabotagekin on joskus kärähtänyt.

Äänestä
  • Eiks mukana ollut myös Jussin missityttöystävä?

    Äänestä

Se nyrkkeilijä vai painija Akima M jotakin, josta kirja tuli vähän aikaa sit.

Äänestä

Kyllä ihmetyttää mikä saa ihmiset laittamaan pään sekaisin,Jari Sillanpäätä en pitänyt näin ajattelemattomana että lähtee vielä liikenteeseen.Siinä romahti satulinna.

Äänestä
  • Jari on liian sinisilmäinen ystäviensä suhteen, joukossa on susia lammasten vaatteissa. Kukakohan ilmoitti, että hänellä on autossaan kristallia?

    Äänestä

Ja steroideja, joita voi ihan hyvin huumeisiin verrata, moni julkkis on vetänyt tai vetää, osa on jopa kuollutkin niiden takia. :(

Äänestä

Jari on Ruotsin kansalainen, joten häntä koskevat vain sikäläiset tavat ja lait...

Äänestä
  • Kylläpä vain täällä tehdyt rikokset koskevat myös ulkomaalaisia tekijöitä.

    Äänestä

Stefan ja Botoksi-Sofia.

Äänestä

Samu Huber vai Haberko se on.

Äänestä

Olikos se Mikael Gabriel joka jäi kiinni päivää ennen kun esiintyi jossain koululaisten tapahtumassa?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


NotCool kirjoitti:

Tehdään tähän listaa huumeista kärähtäneistä suomalaisjulkkiksista.

Päivän uutiset tarjoaa jo ensimmäisen nimen, mutta onhan näitä muitakin narkomaaneja ollut.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu