Haminan valojen yö

Kännisiä, kuseskelevia kakaroita ja rääkyvä pellemiljoona...olipa mukavaa..
161183
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Painu sinä katkera keski-ikäinen hiiteen siitä!

Äänestä

Kaikkinensa yliarvostettu tapahtuma. Useimmiten kylmää, päihtyneitä ihmisiä, liikaa ihmisiä.

Äänestä
  • kukahan selvinpäin sinne meniskään

    Äänestä

  • sillaimeillä kirjoitti:

    kukahan selvinpäin sinne meniskään

    Näin on viinaa pitää juua niin paljon et kakka tulee housuu.

    Äänestä

Ihan mukava tapahtuma. Harmi, kun kesällä ei ole mitään vastaavan tapaista tapahtumaa

Äänestä

Pimeitten yö olisi ok.

Äänestä

Ihan mukava tapahtuma ja hyvää musaa kirjastolla. Miksi pyöritte kännissä känniläisten joukossa?

Äänestä

Pelle miljoona sopii hyvin kun kuuntelioina on miljoona pelleä.

Äänestä
  • Haminan ohitustie on kuuma

    Äänestä

Hienoa että torilla Kahvila Troikka oli avoinna melko myöhään.

Äänestä

Joku valittaa että kun maassa on koiraanpaska niin kun siihen hieroo nenää niin sattuu niskaan. Mikä pakottaa tunkemaan sinne missä on ikävää. Sitäpaitsi keskustasta löytyi kaikenlaisia tapahtumia.
Ihme valittamista. Liian helppo elämä tuottaa tällaista narinaa.

Äänestä

No jo oli keskustelun aloittajalla vaikeaa. Me kävimme .....ja IHAN SELVISTÄ PÄIN ...niin kuin monet muutkin, esim: museolla katsomassa dia-esityksen, Mustissa ja Mirrissä erirotuisia kisuja, Pormestarintalon valonäyttelyä ja muutakin, kirjastossa, torilla jne. Olimme liikkeellä kl.19-22.30. Emme nähneet yhtäkään näkyvästi päihtynyttä ihmistä, joka olisi jotenkin nolannut tämän tapahtuman. Puberteetti-ikäiset tietysti kiljuivat mutta mitä siitä. Asumme ihan keskustassa, eikä meitä häirinnyt koko loppu-iltana tai yönä mikään meteli.

Äänestä
  • Samaa mieltä...

    Äänestä

Saiko EMJ perinteen mukaisesti turpaa taas?

Äänestä
  • Ei nyt sentään vaan saunottiin. hmmm kotkas

    Äänestä

Olisit jäänyt kotiin, jos noin vaikeeta. Oikee mukavaa, että Haminassa joskus jotain tapahtuukin :). Lisää tälläistä vaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


VuodenTylsinIlta kirjoitti:

Kännisiä, kuseskelevia kakaroita ja rääkyvä pellemiljoona...olipa mukavaa..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu