Mitäs Raahessa tänään

Mikäs piiritys siellä on meneillään?
4712471
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 47

Vanhimmat

Rakentamaton tontti..muutamia päviä kuolleena..nyt vasta joku huomaa?Millainen paikka tuo on ?Vai onko roudattu myömemmin?

Äänestä

Raahen oma twin peaksi?

Äänestä

Onko raahessa paljon matuja

Äänestä
  • On raahessa matuja

    Äänestä

Selvii googlettamalla "Laiska" onko!

Äänestä

Huhut liikkuu että olisi huumepiireistä.

Äänestä

Varmaa niekertti tai narkki

Äänestä

Onko kyseesä "Rasistinen Viharikos"??

Äänestä

Luultavasti narkkari.

Äänestä
  • Jari Sillanpää?

    Äänestä

Täällä tuollaisia tekee ihan omat nistit

Äänestä
  • Mistäs moinen "tieto"?

    Äänestä

  • No samahan tuo oli. Mikää siinä on nii ihmeellistä ? Johan tuo nuorena näkyi mihin suuntaan elämä menee.

    Äänestä

Tietotoimistosta..saa nähdä pitääkö paikkansa?

Äänestä

Joo on ollut tälle viikonlopulle episodeja tän raahen lisäks, sastamalla, lahdessa, siilinjärvellä tussareiden kans

Tähän on tultu SUOMESSA 2010-luvulla!!

Äänestä
  • Tuloerot kasvavat, syrjäytyminen lisääntyy ja kohta alkaa mellakointi. Pienin syyllinen asiaan ei varmastikaan ole maahanmuutto, mutta sieltä saadaan paljon apua, kun oikeat hulinat alkavat ja kansa ryhtyy pakkoverottamaan ahneita paskoja.

    Äänestä

Veloissa ollut nisti kyseessä. Ei tarvii olla sherlock arvatakseen mitä tässä on käyny

Äänestä

Asuuko Raahessa kielteisen turvapaikan saaneita matuja?

Äänestä

Ei meinaa tästäkään saada millään maahanmuuttovastaista keskustelua aikaiseksi :D

Äänestä

Onko raahessa paljo discopaikanhakijoita?

Äänestä

Onko Raahe hiertymä persvaossa?

Äänestä

Tiedotusvälineet kertovat, että kuollut nainen oli vastikään saanut elämänsä kuntoon. Heti tulee mieleen, että onko kyseessä ollut entinen narkkari? Tiedotusvälineissä kunnioitetaan vainajaa sen verran, että ei kerrota suoraan, mistä kyse. Jos kyse on ollut jostain huumevelkojenn perinnästä, niin mielestäni siitä pitäisi kertoa suoraan kaikille, ihan vaan pelkkänä varoittavana esimerkkinä nuorille!

Äänestä
  • Ei se mitään kuntoon saanut. Narkkasi samaan malliin.

    Äänestä

Etnistä värinää sen verran veikkaan olevan joo, että mustalaiset tavalla tai toisella asialla tai asian kanssa tekemisissä.. nää Raahen mannet melkoisia.

Äänestä

Jokatapauksessa poliisi epäilee tappoa joten ei huumeisiin kuollut.... miksi ollaan tästä niin hiljaa...

Äänestä

Narkki-apinat laittanut joko Ex- tai vielä hengissä ollessaan narkkarin kylmäksi. Eipä ole maailman Subu-pääkaupungissa mitenkään yllättävää että narkit hilluu ja pistää toisiaan kylmäksi.

Äänestä

Eikö tuo ole juuri lääniltä päässyt.Elämä raiteillaan

Äänestä
  • Miksi se siellä läänillä oli?

    Äänestä

Kun kerran raahelaiset tietää uhrin ja tekijän niin joku vois tulla tänne kertomaan. Mutta ei kellään oo varmaan taaskaan pokkaa:(

Äänestä

Sen verran tiedän tai olen kuullut että eräs paikallinen mustalais-porukka sen laitto kylmäks kuulemma huume veloista kyse itsehän en uhria tuntenut sen paremmin ku mitä ny kerran oltiin ryyppäämässä samassa kämpässä

Äänestä

Onkos raahessa "moniosaajia"?

Äänestä

Mistä sen varmalla voi sanua, että olis mustalaiset asialla?

Äänestä

Kuuleman mukaan ois 4 mustalaista pidätetty tämän jutun takia. Tiiä sitte onko totta vai turha juoru.

Äänestä

Vieläkö virveli höntsäilee kylillä?

Äänestä

Kuka on modena Raahe palstalla, kun ottaa kaikki pois, onko joku narkki joka puolustaa yhteisöään vai mikä?Ei muilla palstoilla ole noin aktiivisia modeja kyllä.

Äänestä

Kyllähän Suomalaisetkin.......

Äänestä
  • uhrin äitikin vietti aikaa mustilaisten kans

    Äänestä

Sama tekijä molemmissa tapoissa/murhissa. Onko tekijä ns. taustainen?

Äänestä

Ei oo mikään taustainen. Muu kun suomalaistaustainen. Ja toki varmaan mielenterveystaustainen. Niinkuin yleensä. Ettekö te idiootit tajua, että ihan omat kansalaiset näitä pahimpia tappajia on, ei muualta tänne tulleet.

Äänestä
  • "ihan omat kansalaiset näitä pahimpia tappajia on"
    Jaa, kyllä minä pitäisin irakista tullutta terroristia ja päänleikkaajaa pahempana tappajana kuin humalassa mielenterveysongelmaisen tekemää tappoa.
    Mutta haluaisin vain samanlaiset ruusulasit päähäni ja kukkatulpat korviini, että pääsen samantasoiseen psykoosiin kuin nämä ihmiset jotka erottelee kansalaisuuden perusteella.

    Suvakit on aivan yhtä sekavaa porukkaa kuin Rajakit, kummallakin täysin samanlaianen näkemys, ainoastaan peilikuvia toisistaan.

    Äänestä

Kuka se elokuinen Raahen taksiryöstäjä on?

Äänestä

Ja nimi oli ?

Äänestä

Ihanaa kun ei ollut matu.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 15 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Piipaapuupääpöö kirjoitti:

Mikäs piiritys siellä on meneillään?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu