Arvonnassa pärähti ensivuoden talviloma viikolle 6 eli helmikuun alkuun. Koskaan aikaisemmin ei lomaviikkoni ole ollut tuohon aikaan, joten kysynkin teiltä, mitä maailma kolkaa suosittelette tuohon ajankohtaan henkilölle, joka haluaisi viettää loman kesäisissä olosuhteissa. Talvijuttuja voin harrastaa muina aikoina.
Koskaan en ole ollut Thaimaassa tai muuallakaan siellä nurkalla, enkä nytkään sinne lähde jo pelkästään viikon matkalle.
Millaistahan Kanarian saarilla on tuohon aikaan vuodesta, entä Madeiralla ?
Entä Dubaissa ? Tosin siellä ei varmaan ole muuta kuin maata rannalla ja se ei ole pelkästään mun juttu, kun tykkään kierrellä kattelemassa muuallakin kuin hotellin ympäristössä.
Minne viikon matkalle helmikuun alussa ?
Helmi_matkaaja
0
84
Luetuimmat keskustelut
- 51881
Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?
Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍92848Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle
Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust15756Vappu Pimiä lataa suorat sanat TTK-lähdöstään - Yksi asia elämässä muuttui pysyvästi
Vappu Pimiä astui pois Tanssii Tähtien Kanssa -juontajan pallilta viime syksynä. Pimiällä oli pitkät perinteet TTK:ssa,3710Vain elämää: Silmiinpistävä muutos heti ekassa jaksossa - Onko tämä hulppeampi kuin entinen?
Vain elämää on totuttu näkemään Hirvensalmella sijaitseva Satulinna. Uudella kaudella kuvauspaikka muuttuu Calliolaksi.1584- 61553
- 56551
Onko naisten "ahdisteluhysterian" kulttuuria kritisoivat miehet itse ahdistelijoita?
Tällaisen kuvan saa, kun tästä aiheesta tekee aloituksia: aina luullaan, että "ahdisteluhysteriaa" kritisoiva mies on it184549- 60536
- 70533