Kik kaveri bulimiasta parantumiseen

Promia

Hei kaikki!

Olen parikymppinen bulimian ja vaikean anoreksian läpi käyneenä. Anoreksia vaihtui bulimiaan kaksi vuotta sitten, ja siitä lähtien oksentanut lähestulkoon joka päivä. Olen koittanut päästä bulimiasta eroon useita kertoja, mutta epäonnistunut muutaman päivän jälkeen. Nyt päätin että on pakko loppua, koska haluan käytännössä anoreksian takaisin... Tai edes laihtua. Myös pelko äkkikuolemasta ja naaman jatkuva turvotus yms ovat minulla motiivina. Otan nyt aika rauhallisesti laihduttamisen kanssa, kunhan vain pääsen bulimia kierteestä ensin irti.

Olisi kiva jutella jonkun (mieluiten täysi-ikäisen) kanssa, ja tukea toisiamme tässä matkassa parantumiseen bulimiasta. Mulla on nyt takana vasta neljä päivää ilman oksentamista, mutta tämä on pisin jakso yli puoleen vuoteen. Joka päivä ollut aivan järkyttävää taistelua tätä addiktiota vastaan..!

Eli kik nimiä vaan tulemaan jos joku haluaisi keskustelukaverin! :)

1

184

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Minähaluan

      Ancatte

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen tumma ja tulinen

      Ja vielä suora - en ollut sinua varten. n to m
      Ikävä
      179
      1329
    2. Tunnustuksia

      Haluatko tunnustaa jotain, mitä on sydämelläsi?
      Ikävä
      85
      1236
    3. Mitä kysyisit

      Mihin haluaisit vastauksen häneltä eli mitä kysyisit?
      Ikävä
      96
      977
    4. Sä et vaan töllö tajua että rakastuin

      Mikä stana siinä on niin vaikea ymmärtää?! Täh
      Ikävä
      48
      823
    5. Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa

      ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su
      Ikävä
      40
      723
    6. Haluatko, että kierrän sinut kauempaa

      Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.
      Ikävä
      83
      609
    7. Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni

      mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä
      Ikävä
      30
      528
    8. Mikä on vahvuutesi palstalla?

      Oletko kuullut asian joltain toiselta vai oletko itse sitä mieltä? Itse luen avarakatseisuuden omaksi vahvuudekseni. Yr
      Sinkut
      111
      520
    9. Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!

      En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su
      Ikävä
      44
      488
    10. Tunnetta ja sinua on vaikea kuvailla

      Paremmin se varmaan aukeaa muulla tavalla. Olen merellä, jossa kovin usein puhkeaa rajuilma ja huomaan taistelevani hu
      Ikävä
      33
      465
    Aihe