Puuhevos ohjeita

Khtvalkopilvi

Ajattelin alkaa väsäillä puuhevosta olisiko jollain jotain vinkkejä tai teko ohjeita ? Kiitos jos viitsit autaa<3!

4

770

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mammanajadi

      Kuinka hieno puuhevonen sinun täytyy saada?
      Yksinkertaisimmillaan sen voi tehdä ottamalla puun runkopala ( vartaloksi ). Poraa siihen neljä isohkoa reikää joihin laitat halkaisijaltaan 2 x 4 tuumaiset puut ( jaloiksi ) jotka mittaat sen mukaan minkä haluat puuheppasi selän korkeudeksi. Muista että jalkojen täytyy olla hieman harallaan ettei se kaadu helposti. Pään ja kaulan myös voi tehdä pattingista ( 2 x 4 tuumaa ). Kaulaa varten täytyy etupäähän porata pattingin menevä ura niin se on lujempi. sitten vaan maalaat sen mieleiseksesi mja laitat harjan ja hännän.
      Minä tein aikoinaan noin keinuhevosen naapurin hevoshullulle tytölle ja hyvin kesti lisäksi neljän sisaruksen hurjat ratsastukset.

      • Minkkulanratsutalli

        Kiitos avusta:)


    • Pienilisäys

      Muuten ansiokkaasta ohjeesta puuttui se perinteinen tieto että runkopalan peräpuoleksi tarkoitetussa päässä tulisi olla oksanreikä.

    • Anonyymi

      Itse ainakin tein puulankusta ja läitoin kepparin pääksi. Siihen kun laittaa renkaat alle niin hyvä on!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      87
      3492
    2. Hei! Halusin vain kertoa.

      En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
      Tunteet
      4
      1654
    3. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

      Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
      Rakkaus ja rakastaminen
      5
      1432
    4. Teboili alasajo on alkanut

      Niinhän siinä kävi että teebboili loppuu...
      Suomussalmi
      26
      1256
    5. Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen

      Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es
      Maailman menoa
      49
      888
    6. Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän

      Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 🫩
      Ikävä
      70
      862
    7. Oot kyl rakas

      Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t
      Ikävä
      35
      842
    8. Miten voitkin olla aina niin fiksu

      ...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä
      Ikävä
      47
      800
    9. Mistä tietää, onko hän se oikea?

      Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha
      Ikävä
      60
      764
    10. Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."

      Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve
      Suomalaiset julkkikset
      4
      757
    Aihe