Suomenruotsalaisilla lehdillä ei mene hyvin.
"Slutade prenumera på VBL då den fick veckotidningsinnehåll. Ifall man inte gillar sport eller finkultur finns det helt enkelt inget att läsa. VBL driver dessutom sin egen agenda och världsåskådning som man helt enkelt inte orkar läsa.
Pohjalainen är mycket bättre, funderar rent av på att ta en digital prenumeration"
https://svenska.yle.fi/artikel/2017/09/18/vbl-samarbetsforhandlingar-pa-hss-media
Vaasablaadetilla menee huonosti
14
211
Vastaukset
-Vaasablaadetilla menee huonosti
Jäävla fennornoiden vika tämäkin.- SelväSyy
Rusuväestö vähenee ja suomenkielisty tasaisen tappavaa tahtia.
Koko svekomedialla menee huonosti. Svenska Yle porskuttaa veronmaksajien rahoilla, mutta kaupalisesti ruotsiksi ei pärjää. Lopettakaa pakkoruotsi.
2016 gick HSS media med vinst - så det är naturligvis dåligt. Man skall naturligtvis enigt de här skribenterna gå med förlust för att det skall gå bra.
- valehtele_suomeksi_vaan
Tiedät hyvin sen faktan, että Suomessa ei olisi yhtäkään rusulehteä ilman fondien pysyvää tukemista!
valehtele_suomeksi_vaan kirjoitti:
Tiedät hyvin sen faktan, että Suomessa ei olisi yhtäkään rusulehteä ilman fondien pysyvää tukemista!
-Tiedät hyvin sen faktan, että Suomessa ei olisi yhtäkään rusulehteä ilman fondien pysyvää tukemista!
Ståkmannkin ån jå kånkyrssin partaalla.
- kvark
VBL pärjää aika hyvin, tabloidiin siityminen oli hyvä asia. Pohjalainen siirtyy myös tabloidiin, pakko alkaa kehittyä, ja muuttua, koska tilaukset tippuvat jatkuvasti.
- vapaabalolaitos
Toimittaja Myntin rasistiset kirjoitukset olivat liikaa Vbl:lle
Viimeisempien tietojen mukaan Stockmann ei tule selviämään valtavista veloistaan.
Liiketoiminnnat Venäjällä ovat epäonnistuneet. Syytä ei viitsitä kertoa.
,Lindexista maksettu 750 milj € on kutistunut puoleen. Konstsamfundet on suurin osakkeenomistaja. Mikäli Amoksen perintö sulaa Stockkan konkurssin myötä, merkitsee se mys armokuolemaa kituvalle Hufvudstadsbladetille.
Samantien katoaa ruotsi Helsingistä, kuin kuppa Töölöstä. Helsinki ja koko Suomi tervehtyy pahoin vaivanneesta sairaudestta. Töölössä asuu vain varakkaita!-Samantien katoaa ruotsi Helsingistä, kuin kuppa Töölöstä.
Ånhan meillävielä kåkå maailman upein ruåtsalainen Ode-teatteri.
- högkultur
Tukkimies hukkuu virtaan. Kumma, etteivät elitistiset suomenruotsalaiset Eirassa, käytä Stockkan palveluksia. Stockka oli ennen vanhaan kallis paikka, se aperdheidin tavoin eristi fiinit suomenruotsalaiset ja fennorahvaan. Ikea on ruotsalainen halpahalli, jossa eiralaiset käyvät..jos käyvät.
-Stockka oli ennen vanhaan kallis paikka, se aperdheidin tavoin eristi fiinit suomenruotsalaiset ja fennorahvaan.
Niin.
Enne saattoi jopa kuulla ruåtsia, vaikka ei kadulla, mutta sentää ståkkalla.
Nykyään ei kuule.
Paitsi niissä ihanissa kuulutuksissa tåki.svekoargumentti kirjoitti:
-Stockka oli ennen vanhaan kallis paikka, se aperdheidin tavoin eristi fiinit suomenruotsalaiset ja fennorahvaan.
Niin.
Enne saattoi jopa kuulla ruåtsia, vaikka ei kadulla, mutta sentää ståkkalla.
Nykyään ei kuule.
Paitsi niissä ihanissa kuulutuksissa tåki.Suomenruotsalaiset ovat rikastuneet entisestään. Kaikilla on asunto myös Ranskassa, Espanjassa tai Portugalissa. Ostokset tehdään Pariisissa ja Nizzassa.
Stocka on enää köyhempien ostospaikka. Herkkukaan ei heitä houkuttele, vaan pihistelevät ja ostavat ruokansa Alepasta. Amoksen perintö on tuhlattu.
Forumin myynnistä saadut rahat vähän lohduttavat. Stockka on pakko myydä venäläisille oligarkeille. HB L muuttuu MV lehden tapaiseksi nettijulkaisuksi!
Toki vaasalaiset valuvat Helsinkiin.Lukiolaislikkoja kirjoitti:
Suomenruotsalaiset ovat rikastuneet entisestään. Kaikilla on asunto myös Ranskassa, Espanjassa tai Portugalissa. Ostokset tehdään Pariisissa ja Nizzassa.
Stocka on enää köyhempien ostospaikka. Herkkukaan ei heitä houkuttele, vaan pihistelevät ja ostavat ruokansa Alepasta. Amoksen perintö on tuhlattu.
Forumin myynnistä saadut rahat vähän lohduttavat. Stockka on pakko myydä venäläisille oligarkeille. HB L muuttuu MV lehden tapaiseksi nettijulkaisuksi!
Toki vaasalaiset valuvat Helsinkiin.-Kaikilla on asunto myös Ranskassa, Espanjassa tai Portugalissa.
Onneksi eläke- ja veråkikkailu Portugalissa onlaitettu aisoihin jo?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse564244SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo2894127Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1653650Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky923545Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä853111Korpelanvaara
Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit312477Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv361875Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575681773Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.161763- 371680