Kokemuksia tuosta firmasta?
Korkoprosentti on aivan käsittämätön 153,63 (todellinen vuosikorko)! Taitaa olla kallein pikavippi...
credit24 ja huikea korko
4
197
Vastaukset
- Uunottamaton
Eiköhän ne kuseta ihmisiä samalla tavalla kuin muutkin vippifirmat. Vanha sääntö: unohda pikavipit!
Ei siinä mitään kusetusta ole, muistaa vaan sen pikavipin perussäännön että maksaa vipin seuraavasta palkasta pois kokonaan. Vähän hölmöä puhua mistään "vuosikorosta" tai "maksusuunnitelmasta" kun koko summa maksetaan pois alle kuukaudessa, että kulu lasketaan siitä.
Kyllähän siinä kuukausimaksu on mutta sillä siirretään maksu kuukaudella eteenpäin. Se korko varmaan semmoinen, että saavat sen haluamansa kuukausimaksun mutta että laina ei sillä hirveästi lyhene.
Jos haluaa lainan jota lyhennetään kuukausittain niin niitä tarjoaa pankit.
Se kyllä vähän kiinnostaa että onko tuolta oikeasti kukaan saanut mitään 3000€ tai 4000€ luottoa kun semmoisia mainostaa vai onko humpuukia.
- mää12
Taitaa olla Credit24 rahat loppu, kun pitää keksiä laskuja.
Oli kesäkuussa muutaman sadan vippi, maksoin kaikki pois heinäkuun laskulla. Katsoin niiden nettisivulta, että maksu meni perille. Elokuussa ei tullut laskua, eikä syyskuussa. Mutta hups lokakuulle onkin löytynyt yli satku maksettavaa. Näin meitä ressukoita huijataan.
No, kuluttajaneuvojalle soitto huomenna. Tuskin olen ainoa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 203774
Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?
Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit243169En tullut, koska käytit päätäsi.
Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m322375- 922149
- 221990
- 261642
Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?
Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui411621- 321512
Päivi Räsänen eroaa todennäköisesti kirkosta
Päivi Räsänen kertoo järkyttyneensä evankelis-luterilaisen kirkon homolinjauksesta. Räsänen sanoo todennäköisesti eroava5021463Miten lasketaan?
Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.91424