Tappara häviää tänään Jypille ja kohta saa

Teräs11

Pellavapää kenkää. Popsi popsi pirkkanaa. Luulen että saattaa mennä vähän tunteisiin eräillä tahoilla. :D

11

223

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Teräs11

      Luulevat varmaan mua joksikin ilvesfaniksi kun en kelpaa yhteisöön eikä saa esittää aiheellista kritiikkiä. Sanon vaan että paha loukkaus mua kohtaan.

    • Steel11

      Noniin, hahhah! Olipas melkoinen ylikerroin tuo Jypin 3,35. Olispa tullut pelattua 300 eurolla eikä vain 3 eurolla Jypin voittoa. Kohta Tukka-Jukka lähtee vetään taas ulkomaille ja jättää Tapparan ku nallin kalliolle jos ei tahti muutu.

      • Usko_ei_lopu

        Tapparalla oli kyllä eka erä aika mallikas. No Jyp vähän katteli, mitä porkkanapöksyt menaa. Tokassa eräsdä Jyp pani tuulemaan ja meni jo johtoon. Onni oli kuitenkin Tapparalla ja näin saivat tasoutettua sekunti ennen erätaukoa. No kolmannessa erässä Jyp teki sen, mitä piti, eli voittomaalin ja piti Tapparan nollilla.


    • Tiivistystä.Valppautta

      Aloittajalla itsellään on "mennyt tunteisiin" omat trollit?-)

      Muutenhan on hyvä että selostatte noita Liigan tuloksia Tapparan osalta tännekin. Jos joku ei ole ehtinyt seurata pelejä, niin täältä näkee pääasialliset. Noista kommenteista kun suodattaa lapselliset kiukunpurkaukset pois, niin suunnilleen tietää, miten matsissa on käynyt.

      Sitä olen ihmetellyt, miksei voittopelien jälkeen näy näitä tiivistyksiä? Tässä on vielä raportoijilla parantamisen varaa - keep up the good effort kuitenkin!

      • Teräs11

        En mä mitään kylläkään ole trollannut mutta näin kyseisen palstan ylläpitäjä on täysin mielivaltaisesti päättänyt. Hyvähän se on tehdä päätöksiä kun on kuin Hitlerin asemassa konsanaan.

        Naisystäväkin tässä juuri jätti mut. Taidan vetää tänään pullon kossua ja lähden sinne sen kotipaikkakunnalle vaatimaan selitystä. Jos ei avaa ovee niin meen sit perkele vaikka ovesta läpi.


      • Kultax3
        Teräs11 kirjoitti:

        En mä mitään kylläkään ole trollannut mutta näin kyseisen palstan ylläpitäjä on täysin mielivaltaisesti päättänyt. Hyvähän se on tehdä päätöksiä kun on kuin Hitlerin asemassa konsanaan.

        Naisystäväkin tässä juuri jätti mut. Taidan vetää tänään pullon kossua ja lähden sinne sen kotipaikkakunnalle vaatimaan selitystä. Jos ei avaa ovee niin meen sit perkele vaikka ovesta läpi.

        Ei sun tarvi ku katsoa peiliin :) ni siinä on yytä ihan riittämiin :)


      • Teräs11
        Kultax3 kirjoitti:

        Ei sun tarvi ku katsoa peiliin :) ni siinä on yytä ihan riittämiin :)

        Vai niin, kyllä se vika nyt tällä kertaa oli enemmän naisessa vaikka itse sanonkin. Enkä ole mikään narsisti vaikka niin joku vois ehkä luulla.


    • Teräs11

      Hei mikä tää teidän juttu on, millä se teidän fanibanderolli on kiinnitetty? Mä tuun repiin sen irti, huutelen ja näytän keskisormee. Mua muuten oo heitetty koskaan hallista pihalle eikä heitetä nytkään.

    • Steel11

      Jaa niin oliko jotain asiaa?!? Häh!?

    • Steel11

      No soittakaa poliisi.

    • Steel11

      Joku käyny näköjään vähän lämpöisenä kun täältä on poistettu iso liuta viestejä. On se näköjään helppoo päästä Tappara fanien ihon alle. Don't feed the troll. :D

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko tyytyväinen viime tapaamiseemme?

      Vai toivoitko sen menevän toisella tavalla? Miten?
      Ikävä
      72
      3093
    2. Nyt se sit loppuu

      Et ei enää nähdä ja yhteyttä pidetä.
      Ikävä
      57
      2788
    3. Kuoleman pelko katosi

      Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä
      Hindulaisuus
      432
      2375
    4. Viikonloppu terveiset kaivatulle

      tähän alas ⬇️⬇️⬇️
      Ikävä
      79
      2208
    5. Myötähäpeä kun näkee sut,

      tekisit jotain ittelles. Ihan hyvällä tämä!
      Ikävä
      60
      2023
    6. Jos sitä keittelis teetä

      Ja miettis mitä mies siellä jossain touhuilee... ☕️
      Ikävä
      95
      2016
    7. Huomenta ........

      Huomenta 💗 Tiedän, että tuntuisit hyvälle.
      Ikävä
      12
      1606
    8. Kuhmolainen on selvästi kepun lehti

      Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan
      Kuhmo
      17
      1567
    9. Ei mun tunteet

      ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil
      Ikävä
      30
      1410
    10. Mitä nämä palautteet palstalla ovat?

      Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?
      Ikävä
      35
      1398
    Aihe