Suuri merkki 23. syyskuuta 2017!

Jumala johtaa maailmanhistoriaa täysin suvereenisti, ja nyt on alkamassa aivan uusi vaihe. Uuden aikakauden alkuun liittyy Ilmestyskirjan 12. luvun suuri merkki, joka toteutuu taivaalla kirjaimellisesti 23. syyskuuta.

Vuosi 2017 on kuin huutomerkki Jumalan kalenterissa. Suuri merkki täydentää tasavuosien suman, jotka kaikki liittyvät Jerusalemiin ja Israeliin.

Suuri merkki (23. syyskuuta 2017) - Kuningaskunnan tuuli 44:
https://m.youtube.com/watch?v=wiLuP8LDqco

15

589

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jobinpostia
      8.8.2017 21:40

      Ilm.16:11. Biblia (1776). Ja pilkkasivat taivaan Jumalaa kipuinsa ja haavainsa tähden, ja ei tehneet parannusta töistänsä. Olisi, kiva tietää tämän erään nimi?

      --------------------------------------------------------------------------------------

      "...ei tehneet parannusta töistänsä. Olisi, kiva tietää tämän erään nimi? "

      ........

      Herran rauhaa ja armoa !
      ...................................................

      Johanneksen ilmestys 16

      10. Ja viides enkeli vuodatti maljansa pedon valtaistuimelle, ja sen valtakunta pimeni; ja he pureskelivat kielensä rikki tuskissansa
      11. ja pilkkasivat taivaan Jumalaa tuskiensa ja paiseittensa tähden, mutta eivät tehneet parannusta teoistansa.

      ........

      JUMALA VAATII PARANNUSTA - SILLÄ - JOS EI PARANNUSTA TAPAHDU - NIIN...

      ONNETTOMUUS KOHTAA - NIITÄ PENSEITÄ - JOTKA ITSE ITSENSÄ KOROTTANEET...

      SAMAT - Raamatun - SÄÄNNÖT KAIKILLE...

      ........

      JEREMIA 23

      30. Katso, sentähden minä käyn niiden profeettain kimppuun, sanoo Herra, jotka varastavat minun sanani toinen toiseltansa.
      31. Katso, minä käyn niiden profeettain kimppuun, sanoo Herra, jotka ottavat sanansa omalta kieleltään, mutta sanovat: 'Se on Herran sana'.
      32. Katso, minä käyn niiden kimppuun, jotka ennustavat valheunia, sanoo Herra, ja kertovat niitä ja eksyttävät minun kansaani valheillansa ja kerskumisellansa, vaikka minä en ole heitä lähettänyt enkä käskenyt ja vaikka heistä ei ole mitään hyötyä tälle kansalle, sanoo Herra.

    • "Suuri merkki 23. syyskuuta 2017!"
      "...joka toteutuu taivaalla kirjaimellisesti 23. syyskuuta."
      ----------------------------------------------------------------------

      "Ennen kaikkea kavahtakaa fariseusten hapatusta, se on: ulkokultaisuutta.

      Ei ole mitään peitettyä, mikä ei tule paljastetuksi, eikä mitään salattua, mikä ei tule tunnetuksi.

      Sentähden, kaikki, mitä te pimeässä sanotte, joutuu päivänvalossa kuultavaksi, ja mitä korvaan puhutte kammioissa, se katoilta julistetaan.

      Mutta minä sanon teille: jokaisen, joka tunnustaa minut ihmisten edessä, myös Ihmisen Poika tunnustaa Jumalan enkelien edessä.

      Mutta joka kieltää minut ihmisten edessä, se kielletään Jumalan enkelien edessä.

      Ja jokaiselle, joka sanoo sanan Ihmisen Poikaa vastaan, annetaan anteeksi; mutta sille, joka Pyhää Henkeä pilkkaa, ei anteeksi anneta."

      . . .

      "Tulta minä olen tullut heittämään maan päälle; ja kuinka minä tahtoisinkaan, että se jo olisi syttynyt!

      Mutta minä olen kasteella kastettava, ja kuinka minä olenkaan ahdistettu, kunnes se on täytetty!

      Luuletteko, että minä olen tullut tuomaan maan päälle rauhaa? Ei, sanon minä teille, vaan eripuraisuutta.

      Sillä tästedes riitautuu viisi samassa talossa keskenään, kolme joutuu riitaan kahta vastaan ja kaksi kolmea vastaan, isä poikaansa vastaan ja poika isäänsä vastaan, äiti tytärtänsä vastaan ja tytär äitiänsä vastaan, anoppi miniäänsä vastaan ja miniä anoppiansa vastaan."

      . . .

      "Kun näette pilven nousevan lännestä, sanotte kohta: 'Tulee sade'; ja niin tuleekin.
      Ja kun näette etelätuulen puhaltavan, sanotte: 'Tulee helle'; ja niin tuleekin. "

      "Te ulkokullatut, maan ja taivaan muodon te osaatte arvioida; mutta kuinka ette arvioitse tätä aikaa?
      Miksi ette jo itsestänne päätä, mikä oikeata on?

      Kun kuljet riitapuolesi kanssa hallitusmiehen eteen, niin tee matkalla voitavasi päästäksesi hänestä sovussa eroon, ettei hän raastaisi sinua tuomarin eteen ja tuomari antaisi sinua oikeudenpalvelijalle, ja ettei oikeudenpalvelija heittäisi sinua vankeuteen.
      Minä sanon sinulle: sieltä et pääse, ennenkuin maksat viimeisenkin rovon."

      . . .

      Evankeliumi Luukkaan mukaan 12 ---> kavahtakaa fariseusten hapatusta

      • Ei näytä --- ALOITTAJAN --- tulevaisuus lainkaan valoisalta...

        - JOS EI PARANNUSTA TAPAHDU -

        - SILLÄ -
        - ONNETTOMUUS KOHTAA -
        - NIITÄ PENSEITÄ -
        - JOTKA ITSE ITSENSÄ KOROTTANEET...


      • lässynläääää

        Tee se parannus ja lopeta jankkaus


      • lässynläääää kirjoitti:

        Tee se parannus ja lopeta jankkaus

        Sinun täytyy --- UUDESTISYNTYÄ --- sillä Pyhän Hengen AVULLA saavutat TOTUUDEN . . . ;)

        ---

        JUMALA --- EI TOIMI --- TAIVAANKAPPALEIDEN LIIKKEIDEN TAHTIIN !

        JUMALA --- EI ODOTA --- JOTAKIN HETKEÄ - jolloin - PLANEETAT KOHDALLAAN :)

        JUMALAN - ei tarvitse - ODOTELLA...

        Hän laittaa taivaankappaleet merkiksi - SITTEN KUN ON OIKEA AIKA...

        Sillä - monta asiaa TÄYTYY LAITTAA KOHDALEEN sitä ennen ;)


      • Jumala --- EI OLE SITONUT --- Lopun Ajan Tapahtumia...

        SIIS --- Lopun Ajan tapahtumille --- EI OLE ENNALTA MÄÄRÄTTYJÄ päivämääriä...

        EI ALA - vielä - VUONNA 2017 - tuo - AJANJAKSO...

        - - - LOPUN AJAN TAPAHTUMAT ---> AHDISTUKSEN AIKA - ja -Jumalan VIHAN AIKA - - -
        - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

        SILLÄ --- monta asiaa TÄYTYY LAITTAA KOHDALLEEN sitä ennen ;)


    • offi10001

      On pilvinen taivas , NÄKY- aurinko ei ole ilmestynyt taivaalle ! Jännittää tavattomasti ilmestyykö auringon valoilmiö ?

    • leijonaprofessori

      Jatketaanko vielä odottelua, vai ryhdytäänkö tekemään eläväksi?

      • EI ALA - vielä - VUONNA 2017 - tuo - AJANJAKSO...

        - - - LOPUN AJAN TAPAHTUMAT ---> AHDISTUKSEN AIKA - ja -Jumalan VIHAN AIKA
        - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

        SILLÄ --- monta asiaa TÄYTYY LAITTAA KOHDALLEEN sitä ennen ;)


    • ihanloppuunasti

      Täysin turhaa junnaamista koska mitään suurta,tai edes pientä,merkkiä ei taivaalla tule näkymään.Tai ehkä minulle näkyy.Aion nimittäin lähteä lähipubiin.Ja olen siellä valomerkkiin asti.

    • Itärajanukko

      Merkillä varmaan kirjoittaja tarkoittaa sitä, että viisi planeettaa asettuu riviin auringon kahta puolta? Merkurius, Mars ja Venus ovat oikealla puolella aurinkoa ja Jupiter, kuu ja Saturnus vasemmalla puolella. Neitsyen tähtikuvio on niiden päällä.

      Valitettavasti kaikki ne ovat illalla auringon laskun aikaan taivaanrannan alapuolella, niitä ei nähdä Suomen taivaalla. Tulee mieleen kirjoittajan kohdalla Jeesuksen sanat" Kun kansaa yhä kokoontui, rupesi hän puhumaan: "Tämä sukupolvi on paha sukupolvi: se tavoittelee merkkiä, mutta sille ei anneta muuta merkkiä kuin Joonaan merkki.
      Sillä niinkuin Joonas tuli niiniveläisille merkiksi, niin Ihmisen Poikakin on oleva merkkinä tälle sukupolvelle.

      Miksi te etsitte merkkejä taivaasta ja maan päältä.
      Eikö Kristuksen sanat riitä teille?
      Minusta tuntuu, että olette merkkejä etsiessänne kadottaneet sen tärkeimmän, uskon Jumalaan ja Uskon Jeesukseen?
      Luther kertoi, että hän istuttaa omenapuun, vaikka odotettavissa olisi maailmanloppu!

      • Eiköhän se tarkoittanut sitä sekopääjenkin jostain laskemaa maailmanlopun alun alkupäivää, jolloin pitäisi jossain lähi-idässä näkyä taivaalla merkki. Ei näkynyt. Ei tullut niitä lupailtuja maanjäristyksiäkään. Eikä taida maailma loppua seitsemässä vuodessa.

        Mutta eiköhän tämäkin tapaus kohta siirrä tätä ennustustaan muutamalla vuodella eteenpäin. Ja hölmöt seuraavat.


    • Kirjakääröt

      Matt.12:39 Biblia (1776). Niin hän vastasi ja sanoi heille: tämä häijy ja huorintekiä suku etsii merkkiä, ja ei heille pidä merkkiä annettavan, vaan Jonan prophetan merkki. Mark.8:12.

    • MeeriSurkki

      Suuri merkki oli väärä profetia.Ei jatkoon.

      • Kuis? Taivaallahan tuo näkyi 23. syyskuuta 2017, ja uusi vaihe alkoi? Mitä odotit?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut = far-right Finns Party?

      Eikös tuo tarkoita, että persut ovat äärioikeistoa? "In 2023, Petteri Orpo, of the National Coalition Party, unseated M
      Maailman menoa
      83
      7480
    2. Demarilesbo synnytti lapsen

      Lapsen biologisella isällä ei ole mitään oikeuksia lapseensa. On pelkkä "luovuttaja". https://www.hs.fi/politiikka/art
      Maailman menoa
      204
      4804
    3. Opettaja teki pornoa sivubisneksenä

      Jännittävää nähdä, koetaanko tämä ihan normaaliksi ja toivottavaksi kombinaatioksi kasvatusalalla. Voi mennä hyvin kiinn
      Maailman menoa
      78
      4792
    4. HS - SDP valmistatuu MILJARDILEIKKAUKSIIN seuraavalla vaalikaudella!

      "Sdp:n uusi talous­ääni lupaa miljardien edestä leikkauksia HS-haastattelu|Kansanedustaja Joona Räsänen on Sdp:n puheen
      Maailman menoa
      78
      4195
    5. Ei me olla sielunkumppaneita

      jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v
      Ikävä
      58
      4160
    6. Persu ei ole koskaan päässyt Valkoiseen Taloon

      Eikä pääse. Jopa demareita siellä on käynyt, vaikka jenkkien vasemmistolaisin suuri puolue vastaa lähinnä Suomen kokoomu
      Maailman menoa
      34
      3660
    7. Porno-ope?

      Kaikenlaisia sitä nykyään Suomessakin on. Tai onhan niitä voinut olla aiemminkin, mutta ehkä paperilehtin aikakaudella e
      Maailman menoa
      62
      3162
    8. Sovitteko ulkonäöllisesti

      Oletteko kaivattunne kanssa sopivan näköinen pari? Semmoinen, suurinpiirtein yhtä hyvän näköisiä? Samanlainen olemus, ty
      Ikävä
      69
      2837
    9. Opettaja OnlyFansissa - Onko ihan OK?

      Onko mielestäsi ihan OK, että peruskoulun luokanopettaja on virka-aikansa ulkopuolella aktiivinen aikuisviihteen tuottaj
      Pori
      40
      1990
    10. Kaiken järjen ja logiikan voimalla

      Voin todeta nainen, että halusit vain sitä.
      Ikävä
      47
      1715
    Aihe