Gallup kertoo: Uusi liero MTK:n vaaalikoukkuun

Syyskuun gallupissa kepun kannatus edelleen terveellä tavalla laskee. Demarit ovat nykäisseet selvän kaulan kepuun ja vihreätkin ovat kepun edellä.

Kepu-Bernerillä on kiire ryöstää VR ja mtk:n mannekiini sipilällä siirtää pienipalkkaisten hoitajien palkanalennukset suurmaanomistajille ja apteekkareille. Kepun rosvoaminen päättyy seuraavissa vaaleissa vaikka MTK vaihtaakin vaalikoukkuun uuden lieron kepun puoluekokouksessa alkukesällä 2018.
9136
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat
  • Mtk-kepu+on+vaalikauden+puolivälin+jälkeen+menettänyt+neljänneksen+kannatuksestaan.+Tasaisen+vauhdin+taulukolla+mtk-kepun+kannatus+putoaa+kommunistien+ja+persujen+nykyiseen+suuruuusluokkaan+10%+jommalle+kummalle+puolelle.+Mtk-kepun+kähimiinän+edunsaajia+on+vain+50+000+suurmaanomistajaa,+joten+mtk-kepun+oikea+kannatus+on+uuvattien+tasolla.+Kysessä+on+prosenttiliikkeestä+puhallettu+kupla.

    Äänestä

http://www.hs.fi/politiikka/art-2000005328825.html

http://www.hs.fi/politiikka/art-2000005379688.html

https://www.uusisuomi.fi/kotimaa/230941-hs-perussuomalaiset-nousee-vihreat-putosi-sdpn-taakse

https://www.uusisuomi.fi/kotimaa/227718-kuin-joku-olisi-pissinyt-paalle-murskaluku-kirvelee-sdpssa-kiistatta

Vähän alkaa tuntumaan, että gallupit ovat jotain sellaista, joilla ohjataan ihmisten ajatuksia siihen suuntaan mitä media haluaa ja niissä tulos on ”sinne päin” ja todella heittoa useita prosentteja. Tulosta voidaan manipuloida myös sillä, mille alueelle gallupkyselyt kohdistetan eli löytyy halutut kannattajat, joiden mielipide muuttaa sopivasti galluptulosta. Ei kuukaudessa muutu ihmisten poliittiset ajatukset...enemmänkin näyttää, että media toimii sopivasti ”tuuliviirinä”..

Äänestä

Sveisiläinen kepu Berner jakaa VR:n ulkomaisille kenottelijoille.
Affenanmaan kepu Lundberg esti Suomen kielen käytön Pohjoismaiden neuvostossa.
DDR:ssä "matkaillut" ja Baltian maita polkenut vanhanen pyrkii pressaksi.
Lähi-Idän elintasoshoppailijat kutsui ja houkutteli kepu-sipilä
Neuvostoliiton jouksupoika kepu-kapu-krist väykky pyrkii myös pressaksi.

Ulkomaiset hämärämiehet ja agentit ovat päässeet lahonneen ja maalaisahneen kepun ohjaksiin.

Äänestä
  • Syntyi kammottava julkisen omaisuuden ryöstö ja köyhien kyykytys kun kepun ja kokoomuksen hämärät ja rikolliset vaalirahoittajat vaativat tulosvastuuta rahoittamiltaan poliitikoilta.

    Äänestä

Kyllä on luojan onnt ettei demari hallitus ole päässyt valtaan. Nyt olisi tullut toiset satatuhatta työyöntä ja valtion velka noussut pilviin.Siitähän ei Antti puhu, samaa lorua lukee jatkuvasti vaikka sai Suomen lähes konkurssin prtaalle.

Äänestä

Aina ollessan hallituksessa MTK polliitisen ulokkeensa kepun kautta myy valtion omaisuutta ja siirtää varat suurmaanomistajien laareihin. Kepu-berner täyttää kansainvälistenkin keinottelijoiden taskut valtion omaisuudella.

Äänestä

Sipilä on paljastunut ja kulunut. Mtk:n ja mustien vaalirahoittajien sekä kansainvälisten keinottelijoiden koukku näkyy. Mtk:n on pakko pujottaa uusi mato vaalikoukkuun.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


PohjaPutosi kirjoitti:

Syyskuun gallupissa kepun kannatus edelleen terveellä tavalla laskee. Demarit ovat nykäisseet selvän kaulan kepuun ja vihreätkin ovat kepun edellä.

Kepu-Bernerillä on kiire ryöstää VR ja mtk:n mannekiini sipilällä siirtää pienipalkkaisten hoitajien palkanalennukset suurmaanomistajille ja apteekkareille. Kepun rosvoaminen päättyy seuraavissa vaaleissa vaikka MTK vaihtaakin vaalikoukkuun uuden lieron kepun puoluekokouksessa alkukesällä 2018.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu