Voi voi miten vanhaksi olen tullut

Kun ei jaksa lähteä kolmen tunnin shoppailun ja 1,5 tunnin jumalanpalveluksen jälkeen enää muutamaksi tunniksi ulkoilemaan erämaajärvelle. Näin se vaan on.
6130
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

minäkin olen tullut vanhaksi , hyvä kun kaupassa jaksaa käydä :D

Äänestä
  • Onhan se rankkaa, kun on vuosikymmeniä käynyt kaupassa.

    Äänestä

  • Eimeinaajaksaaenää kirjoitti:

    Onhan se rankkaa, kun on vuosikymmeniä käynyt kaupassa.

    totta :D

    Äänestä

Voi voi säälittävää vanhusta.

Äänestä
  • Joo kyllä vanhuus tekee nöyräksi.

    Äänestä

Muista syödä välissä jotain niin jaksat. Niin täällä etelässä pärjätään kun ollaan 7-9 tuntia frisbeegolf rangella.

Leppoisaa sunnuntaita

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pakkosopeutuavaan kirjoitti:

Kun ei jaksa lähteä kolmen tunnin shoppailun ja 1,5 tunnin jumalanpalveluksen jälkeen enää muutamaksi tunniksi ulkoilemaan erämaajärvelle. Näin se vaan on.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu