Pahoinvointi

EUSSR1

Noniin, nyt ollaan velkaa 12.000€-15.000€ pitkiinsä, eikä töitä näy eikä kuulu vaikka kuinka hakisi. Eiköhän tämä elämä ollu rahan puolesta tässä. Ulosottoon varmaan annettava valua kaiken, ei noita makseta koskaan takaisin. Varmaan turha edes avata kirjekuoria enään, antaa vain kaiken mennä <3

Vaivihkaa kasvoi velanmäärä, aina tuli jotain maksua, laskua ja pakkohan laskut on ajallaan maksaa. TE-toimiston temppukursseja vuodesta toiseen kun ei sillä puljulla ole muuta tarjottavaa kuin orja paikkoja 1,125€ tunti palkalla, aka 9e kulukorvaus paskoja.

On varmaan laittomuuksiin alettava tutustumaan kun ei tässä maassa rehellistä työtä saa josta maksettaisiin palkkaa, varsinkaan kun on ollut työelämästä poissa niin pitkään. Ketään ei kiinnosta palkata pitkäaikais työtöntä.

Media ja poliittinen sanahelinä eroavat yhä kauemmas todellisuudesta, ajaen yritysvetoista yhteiskuntaa jossa ihmisiltä viedään omanarvontunto, kansallinen identiteetti, ja mahdollisuudet vaikuttaa. Sipilät & kumppanit säätää asiat niin ettei suomessa ole kellään enään mitään, kaikki laitetaan yksityiseen omistukseen lähipiirille, hyvä-veli verkostoon.

Mutta ei siinä, sehän se on tarkoituskin, köyhät pidetään köyhinä ja rikkaille rahat taskuun. itse en pidä €uroa enään juuri minään. Jotka jaksaa uskoa €urosto liittoon niin onnea.

Lääkkeitäkin tyrkytetään lääkäristä, SSRI ym muita myrkkyjä että pysyisi flegmaattisena ja aivokuolleena. Mitäpä tämmöisestä pahoinvointi yhteiskunnasta voi muuta odottaa.

1

148

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vähän menee väärin. Omat menot pitää sopeuttaa tuloihin. Suomessa elintaso LASKEE, mikä näkyy ostovoiman HEIKENTYMISENÄ ja siihen on syynä väestön vanheneminen.

      Suomessa porukka elää ylivarojensa, keskituloiset kuluttavat kuin rikkaat ja köyhät kuluttavat kuin keskituloiset.

      Tuon seurauksena on maksujen meneminen ulosottoon elintason painaminen alas väkisin siksi aikaa kunnes alkaa rahaa irrota tai pysytään sitten väkisin alhaisella elintasolla sen 15v kunnes velat vanhentuneet.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suuri tulipalo

      Missä mikä palaa?
      Kiuruvesi
      20
      3774
    2. Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?

      Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit
      Ikävä
      24
      3169
    3. En tullut, koska käytit päätäsi.

      Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m
      Ikävä
      32
      2375
    4. Yksi "sometähti" vähemmän

      Ei tunnu missään.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      92
      2149
    5. Mies! Lupaatko

      enskerral kertoo mis mennään..? :D <3
      Ikävä
      22
      1990
    6. Tuliko ikävä

      Vai miksi laitoit viestin? Soittamalla voisi saada kiinni. Mutta et sä uskalla
      Ikävä
      26
      1642
    7. Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?

      Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui
      Ikävä
      41
      1621
    8. Saitko ne viestit

      Silloin viime kuussa? Vai etkö lukemut niitä.
      Ikävä
      32
      1512
    9. Päivi Räsänen eroaa todennäköisesti kirkosta

      Päivi Räsänen kertoo järkyttyneensä evankelis-luterilaisen kirkon homolinjauksesta. Räsänen sanoo todennäköisesti eroava
      Luterilaisuus
      502
      1463
    10. Miten lasketaan?

      Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.
      Haapavesi
      9
      1424
    Aihe