http://www.vennamo.com/
Timo Soini sai eduskuntavaaleissa vajaat 4000 ääntä, ei ylitä uskottavuuskynnystä.
Tämä parempi
9
506
Vastaukset
- einari
Kiitos kaltiolle piristävästä aamun avauksesta. Kiva lueskella huumorimiehen juttuja.
- kaltio
Pekka Vennamo sai 25000 ääntä eduskuntavaaleissa ja Timo Soini vajaat 4000, ei Soinin äänimäärällä kannata lähteä kurkottelemaan tähtiä taivaalta. Antaa yrittää, statistin osa vaikka on supliikki mies. Kaksi vuotta eduskunnassa on poliittinen historia.
- einari
Ne ajat ovat menneet. Änisaalis olisi Pekalla viime eduskuntavaaleissa ollut melko vaatimaton, jos olisi ehdolle asettunut.
Yritätkö vakavissasi ehdottaa tällaista? Mies, joka oli ajamassa aikanaan SMP:tä tuhoon, pitäisi mielestäsi nyt asettaa Perussuomalaisten ehdokkaaksi. - Nörttikannattaja
einari kirjoitti:
Ne ajat ovat menneet. Änisaalis olisi Pekalla viime eduskuntavaaleissa ollut melko vaatimaton, jos olisi ehdolle asettunut.
Yritätkö vakavissasi ehdottaa tällaista? Mies, joka oli ajamassa aikanaan SMP:tä tuhoon, pitäisi mielestäsi nyt asettaa Perussuomalaisten ehdokkaaksi.Soini sain eduskuntavaaleissa tilastokeskuksen mukaan 4397 ääntä. Se oli kaksi vuotta sitten. Nyt Soini on paljon tunnetumpi ja saa enemmän ääniä.
Nörttikannattaja kirjoitti:
Soini sain eduskuntavaaleissa tilastokeskuksen mukaan 4397 ääntä. Se oli kaksi vuotta sitten. Nyt Soini on paljon tunnetumpi ja saa enemmän ääniä.
kerrotko onko väitteesi omaa toiveajatteluasi vai perustuuko se johonkin muuhun?
- Huimaa suosiota
Nörttikannattaja kirjoitti:
Soini sain eduskuntavaaleissa tilastokeskuksen mukaan 4397 ääntä. Se oli kaksi vuotta sitten. Nyt Soini on paljon tunnetumpi ja saa enemmän ääniä.
Juu, 4400:n raja rikkoutuu varmasti kirkkaasti. Suosio huimassa nousussa....
- kotimaa
Haetaan Ameriikasta Keijo Korhonen mukaan kisaan,saadaan vaihtoehtoista säpinää.
Uskottava mies niin city ihmisille, makunnanmiehille, kuin karjalan palauttamista halajavillekin, ja mikä parasta praktiikkaa löytyy.- maakunnan mies
Korhonen tuskin lähtee kisaan. Kannattaa kuitenkin kysyä. Itse kannatin aikanaan Korhosta vuoden 1994 vaaleissa ja kannattaisin edelleen.
EI MUUTA KUN LUURI KÄTEEN JA KYSYMÄÄN!
- maakunnan mies
Entäs Ilkka Hakalehto? Hänellä olisi kokemusta yhden presidentinvaalikampanjan verran. Saisi varmaan nyt enemmän ääniä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 921135
Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun
...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa116968- 125906
- 83708
"Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut
Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten283699Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait74631Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:
Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap54586Lienee aika luopua siitä kaikesta
mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j64582Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen
Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist48559- 72483