Persujen oppositiopolitiikka on vaikeaa koska he ovat olleet mukana päättämässä ja painamassa "kyllä" painiketta hallituksen mukana. Valtaosa (huonoista) päätöksistä tehdään aina ensimmäisten kahden vuoden aikana, kolmantena vuotena korjaillaan huonoja päätöksiä ja neljäntenä vuonna ei juuri päätöksiä tehdä koska vaalit ovat tulossa. Persujen on siis vaikea tehdä oppositiopolitiikkaa koska he ovat kannattaneet ja äänestäneet hallituksen huonoista päätöksistä.
Persut olivat mm. pitämässä rajoja auki kun 2015 maahan tunkeutui 30 000 isis taistelijaa. Ja persut pitivät senkin jälkeen rajoja auki 2 vuotta ennen kuin heidät erotettiin hallituksesta.
Persut olivat mm. pitämässä rajoja auki kun 2015 maahan tunkeutui 30 000 isis taistelijaa. Ja persut pitivät senkin jälkeen rajoja auki 2 vuotta ennen kuin heidät erotettiin hallituksesta.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Vasurien oppositiopolitiikka on vieläkin vaikeampaa koska he keskittyvät persujen oppositiopolitiikkaan.
Paljon kuuluu räksytystä oppositiosta, mutt mitään konkreettistä ei.
Vasuri tuo mieleen lähinnä kastemadon koukussa, koska tuota selkärangatonta kiemurtelua riittää.
Ja typerä vasuri, ei persuja erotettu hallituksesta, puolethan jatkaa siellä.
Kerro ketkä ministerit saivat potkut hallituksesta.
Persu on oppinut sanan vasuri ja persulle vasureita on kaikki muut patsi persut.
Vasuri oppi persuttamaan jo kauan sitten ja teeskentelemään vaikka porvaria.