Vikinglaina

asdfez

Hain tänään aamulla lainaa Vikinglainalta. Hakemukseni hyväksyttiin mutta rahoja ei tullut tilille. Nyt kuitenkin huomasin, että olen saanut sähköpostiini kaksi 12 euron laskua välityspalkkiosta? Yritin ottaa yhteyttä Vikinglainan asiakaspalveluun mutta eihän se edes toimi. Mitähän tässä kannattaisi nyt sitten tehdä?

8

1098

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vilppivipitpois

      Ei tartte tehdä mitään muuta kuin ilmoitus kuluttaja-asiamiehelle. Laskuja älä vaan maksa.

    • tuttuajuttua

      Niin Viikinglainahan on tämän kuuluisan Four finance globalin yksi alafirma ja harjoittaa luvatonta välityspalkkion perintää.

    • isakki998876

      Tuo on 100% huijaussivusto, miksi ihmeessä ihmiset ei opi?

    • vierastus

      Vanha ketju, mutta itsellä on tuolta tullut rahat heti ongelmitta.

      • Ei_toimi_ei

        Kai tiedät että nämä ovat huijareita?


      • EnTiedäKoko

        ...firmasta mitään, mutta pikavippi-firmat eivät saisi lainailla rahaa euroakaan, ellei pysty liitteellä todistamaan, että säännölliset tulot ova riittävät velkojen maksuun ja vuosikorko olisi maksimissaan 20 prosenttia. Jos tällaisiin sääntöihin ei firmat kykene, niin loppu se bisnes ja hyvä niin sillä 50 prosenttista korkoa pyytävät firmat eivät kansantaloutta paranna ja ne henkilöt joilla ei ole varaa maksaa, ottavat ne huonoimmat jossa kokonaisvuosikorko on jotakin 40 50 prosenttia. Ei mikään ongelma, jos lopettavat toimintansa vaikka heti. Kannatan perinteistä pankkitoimintaa ja työntekoa niille ketkä kykenevät siihen. Vammaset ja vanhukset on eri asia. Toiminta on loputtava mahdollisimman pienessä ajassa.


    • Onko

      Ilmeisesti samaa yritystä, kuin capitum, mikrovippi jne?

    • nytteee

      jumaalaaautaaa perke paloi hihat. Greditguru Eurovippi Finngredit Vikinglaina Limiitilaina Capitum Mikrovippi Forbesfinland Avippi Eurovippi, sanalleen pelle paikkoja varattomia kupparuiskuja

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä oli suurin

      Ongelma välillämme?
      Ikävä
      104
      931
    2. Mikä Yllätti

      Kaivatussasi?
      Ikävä
      104
      904
    3. Rakastamisesi tarkoitus

      Mikä oli kaiken tarkoitus? En sitä tiedä, en ymmärrä. Olet mielessäni, alati. Olen miettinyt. Ei sillä taida olla merki
      Ikävä
      52
      671
    4. Tämä meidän välinen tilanne

      Se on tosi raskas mulle. Ihminen, jota haluan eniten elämääni, ihanin olento, enkä koskaan pääse näkemään häntä. Sydämen
      Ikävä
      34
      639
    5. Kohtalo antoi

      sinulle vielä mahdollisuuden valita oikein. Et siihen tarttunut.
      Ikävä
      46
      535
    6. Mitä Kärnässä tapahtui?

      Sinnen meni ambulanssi, paloauto, poliisiauto ja poliisimoottoripyörä.
      Lappajärvi
      5
      531
    7. Miten tästä pääsee

      Ikinä ylitse?
      Ikävä
      56
      486
    8. En ole hetkeen sinulle kirjoittanut nainen

      Vieläkin ajattelen sinua, jos voit uskoa. Tunteet minussa huutavat toivoa ja rakkautta, kun kylmä loogisuus taas pistää
      Ikävä
      42
      485
    9. Se katse...

      Täynnä rakkautta. Kunpa olisin tajunnut.
      Ikävä
      45
      457
    10. Hoikkana olet pysynyt, ja nättinä

      Iloa silmille vähän liikaakin. Ei uskalla aina edes katsoa. Tulee liikaa kaipausta. Yhdelle ihanalle
      Ikävä
      17
      456
    Aihe