EU-vastainen puolue sekaisin Saksassa!

EU-vastainen Afd-puolue on TÄYSIN sekaisin Saksassa: nyt puolueen jättää jopa sen oma puheenjohtaja!

Ei taida sittenkään tämä EU-kriittisyys olla mikään kova sana siellä Saksassakaan.

http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/201709262200418807_ul.shtml
13377
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Ko. henkilöymä onkin vaikuttanut jotenkin epävakaalta joten hyvä että lähti jo tässä vaiheessa enempiä sotkemasta

Äänestä
  • Juuri tuo seksikäs puheenjohtaja oli puolueen äänimagneetti ja nyt kun puolue menetti hänet, ei suunta ole mikään muu kuin alaspäin.

    Äänestä

  • Mitäpä merkitystä puoluejohtajalla olisi? Antaa mennä vaan.

    Äänestä

  • Natsihörhöt meneettää aina naisensa

    Äänestä

Etukäteen sovittu juoni. Se tehtiin Merkelin eli Soroksen rahalla. Nyt Merkel onkii tappajamusluja entistä enemmän Väimerestä ja tunkee ne Suomeen.

Äänestä

Eu kriitisyys nosusee jokapuollella euroopaa sitä mukaan kun ei ei toimi kansalaisten eduksi nyt kun valtaa ollaan siirtämässä macroonin johodolla enemän brysseliin pois jäsen mailta vastustus varmasti taas kasvaa eikä toisin päin siis kansalsilta meillähn esim. poltiikot on mukan kaikissa intekroitumis tapahtumissa ilomielin kun luulevat että ovat kovassa ytimessä päättämässä suomi kehuu kun se ainona otti kiitiöpakolaisetkin että nyt muut muka tekee joskus saman palveluksen suomelle hahahahahah jotekin tuli heti mieleen jutta ja sen kreikka vakuudet hahahahaha.

Äänestä

Sipilähän osti Timo Soinin koko perseen.
Rahalla saa ostetuksi sikoja......tarpeeksi paljon rahaa vaan pöytään!
Maanpetturit Soros ja SianSaksa Hitler-Merkel ovat valmiit maksamaan mitä vain perseensämyyville loikkareille.

Äänestä

Eikö aloittaja kannata kriittisyyttä missään, etenkään eu:hun sekä maahantuloon liittyvissä asioissa? Pitäisikö ihmisten olla tahdottomia robotteja vailla omaa ajatusta, kuten suvakit haluavat? Tämän kuvan saa tuollaisissa aloituksissa.

Äänestä

Soinismi leviää muuallekkin, kun näkevät ettei lupauksia tarvitse noudattaa, ja pääsee hyviin virkoihin valehtelemalla äänestäjille.

Äänestä

Puolueen keulahahmo Alice Weidel on meillä Goldman Sachillä töissä ollut. Saanut toimeksiannon tuhota yksi populistipuolue alta. Soinille olemme luvanneet töitä firmassamme kiitoksena hyvin hoidetusta hommasta Suomessa.

Äänestä
  • Tuokin on mahdollista että myyrät tekevät työtään näissä puolueissa. Mutta mikä on sitten edessä kansoilla eu:ssa, jos ainoatkin puolueet jotka pitävät kansojensa puolia, tuhotaan? Tämä tietää länsimaisen kulttuurin täystuhoa. Toivottavasti näin ei käy, vaan kansat nousevat sortoa vastaan.

    Äänestä

tu o on paikallinen siimonn elo,ainakin yhtö nolo

Äänestä

Varmaan soinin panokaveri.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


werwerwerwerrweerw kirjoitti:

EU-vastainen Afd-puolue on TÄYSIN sekaisin Saksassa: nyt puolueen jättää jopa sen oma puheenjohtaja!

Ei taida sittenkään tämä EU-kriittisyys olla mikään kova sana siellä Saksassakaan.

http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/201709262200418807_ul.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu