Niin että mitäs vittua

Sä haluat? Osaat ottaa mutta mitään et anna?
16269
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Oliko tämä monologipäivitys itsestäsi?

Äänestä

Sekö tekee naisesta tyrkyn kun ei edes anna mitään?
Jotkut ihmiset kaipaa elämäänsä muutakin kuin pelkkää panemista..

Äänestä

Oletko seinäruusu ja kade kun joku ehti ensin, etkä saanut edes jämiä?

Äänestä

Oletko niin ? Että luulet elämän onni avo tai avioliitossa riippuu panemisesta?
Se on kuin kusta olisi pää täynnä, kun ei mitään muuta siellä päänupissa liiku!
Kuin et miun pitää saada seksiä, niin ja niin paljon.
Olis kyllä hirveää, elää elämää tuollasella ajatusmaaimalla.

Äänestä

No nyt saat viettää arkea ja perhe elämää nii paljon ku sielu sietää.. Oisinpa mäkin tuhonnut sun elämän ku olit mun iässä.

Äänestä

ohan se kamalaa kun ei saa.

Äänestä

Eikös se niin mene että sille annetaan josta tykätään.

Äänestä

Meneekö m>n vai n>m

Jos n>m niin en tiedä onko minulle,

Äänestä

Sulla ei ole mitään mitä haluan. Eikä sitä näy muutkaan jonottavan 😂

Äänestä
  • Miten te kaikki tiedätte aina kaikki nämä kirjoittajat?

    Oletteko sairaita?

    Äänestä

  • Yxoöyx kirjoitti:

    Miten te kaikki tiedätte aina kaikki nämä kirjoittajat?

    Oletteko sairaita?

    se on se räyhäävä ukko raasu joka koittaa nokitella sille yhelle ja pitää sit varoiks mennä kaikki läpitte.

    Äänestä

  • Kahvia olisi kilokaupalla sulle, tuutko hakeen täältä?
    Ilmaittes saat..

    Äänestä

Aloittaja ei nyt tarkoittanut seksiä ollenkaan. "Vastaajilla" ei näemmä muu pyöri mielessä.

Äänestä
  • Omavalta ei kuulemma tarkoita seksiä, aivan mietintää kehiin nyt!
    Mitäs "Omavalta" on sitten vailla tai mitä häneltä on viety?
    Oisko näin et omavaltaa painaa omat virheensä ja ne yrittää laittaa muiden syyksi?
    Ei kukaan toinen ihminen vie toisen ihmisen rakasta syyttä, tuosta noin vaan.
    Oisit pitänyt huolta suhteestas etkä ahnehtinut liikaa.

    Äänestä

Em vielä tiedä. Parasta ja puhtainta vttua toki.

Äänestä

Itse en enää jaksa olla yhdelle tuttavalle, joku johon purkaa pahaa oloaan ja huonoa tuulta, kun menee hyvin heittää mut sivuun ja syyllistää siitäkin mua. Mä itse en saa mitään hyvää mieltä tai oloa viestittelyistä, yleensä hänellä on useita samaan aikaan linjoilla, mä menen siinä sivussa. Eiköhän pärjää ilman muakin jo, ei piittaa minkään vertaa vaikka poistunkin. Antoi ymmärtää ett mä aiheutan lisää ahdistusta, kaiken muun lisäksi, joten parempi se silloin on poistua takavasemmalle. Ehkä joku muu arvostaa mua enemmän, olisin muutakin kuin sylkyastia toiselle, mäkin olen vaan ihminen, tarvitsen inhimillisempää kohtelua.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Omavalta kirjoitti:

Sä haluat? Osaat ottaa mutta mitään et anna?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu