Liity SAK:hin, saat leivän päälle

voita

"Liity punaiseen SAK:hin, saat leivän päälle voita."

Toisinsanoen aloittakaamme kova vastarinta taistelu yhä syvemmälle autoritääriseen ja totalitääriseen sosialismiin vajoavaa yhteiskuntaa vastaaan.

Tehdään Suomesta aidosti demokraattinen ja vapaa valtio.

5

238

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ari"käde" Kähärä

      Tuo muutosliike on jo alkanut, ja sen vuoksi SAK.lla
      on noin mittava mainoskampanja menossa.

      SAK menettää eri liittojen kautta vuosittain satoja jäseniä, sillä ihmiset ovat huomanneet että AY-liike sitoo heidän käsiään suhteessa oman elämisen rakentamiseen.

      Yksityiseen työttömyyskassaan liittyvien virta voimistuu koko ajan.

      Yhtenä syynä voinee pitää tuota ay-liikkeen jäsenmaksu riistoa, joilla sitten pelataan kasino peliä ja rakennetaan ay-pampuille kelo-huviloita lappiin.

      Työmies on muutenkin ruvennut vaatimaan itseajattelun oikeutta ja oikeutta määrätä työntekemisestään ja vapaa-ajastaan.

      Työmies ei ole enää VAIN punainen,vaan hän on sininen, vihreä, keltainen tai puhtaaasti valkoinen.

      Seuraavan 15 vuoden aikana suomalainen työelämä on kokenut mullistavia uudistuksia, ja kaikki on lähtöisin työmiehestä itsestään.

      Nuo 60-70 luvulle jämähtäneet AY-aktiivit huomaavat olevansa yksin, tai ainakin selkeästi pienemmän joukon kanssa.

      • Ari"käde" Kähärä

        Tuossa piti lukea seuraavasti:

        Seuraavan 15 vuoden aikana suomalainen työelämä tulee kokemaan mullistavia uudistuksia,ja kaikki nuo uudistukset on lähtöisin työmiehestä itsestään.


    • Jupe the taximan

      ovat Suomen selkäranka. Tämä Kähärä vaikuttaa järkikaverilta ja lienee duunareita. Pistin tonne ylös just jutun tohtorista. Juuri tällaista monipuolisuutta puolue tarvitsee. Itse pienyrittäjänä tiedän, että liitot ja suuri raha ei meitä pelasta. Hyvä, että meillä on kansaa lähellä olevaa sivistyneistöä meidän perusporukan kanssa samassa rintamassa.

      • mutta kyllä ne ammattiliitot ja muutkin puolueet ovat ihan suomalaisista ihmisistä koostuvia. Ei niitä, meitä pelkät uhopuheet kaada. Tekisitte oikeesti jotain muutakin.


    • Kova Markka

      SAK tuki ja kannattaa EMU:a.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Alahan tulla paikkaamaan tekojas

      Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.
      Suhteet
      31
      5206
    2. Ei tunnu, että välität yhtään

      Tuntuu, että et edes muista minua koko ihmistä. 😢
      Ikävä
      36
      3621
    3. Onko kenellekään muulle käynyt niin

      Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk
      Ikävä
      183
      3233
    4. Ketä tietää

      Missä ammuttiin pyssyllä.
      Kotka
      11
      2395
    5. Veikeä Satu

      Tuu jutteleen, kaipaan sua. Oot kuuma nainen.
      Ikävä
      28
      1996
    6. Näytitpä taas niin hyvältä!

      Nautit tilanteesta täysin rinnoin. Sinä olet kuin
      Tunteet
      12
      1917
    7. Tietääkö kaivattusi että

      olet häneen ihastunut? 🤠
      Ikävä
      163
      1826
    8. Terveiset kaivatullesi

      kesän aluksi tähän ketjuun.
      Ikävä
      105
      1332
    9. Onko kaipaamallasi

      Naisella silikonit 🤔
      Ikävä
      14
      1218
    10. Nainen, vaikka olen ja asun yksin

      Saan silti seksiä aina kun tahdon. :/
      Ikävä
      137
      1134
    Aihe