Parveketupakointi kielletty

Kirkkokatu 9 joka parveke mutta mikä on sen toisen kielletyn alueen osoite, karjalaista ei tule eikä muuten tietoa?
29306
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 29

Vanhimmat

Himoköyrijänkatu 28. Siellä ei tupakoida, vaan köyritään. Ihan himona!

Äänestä

Lusiverintie 6 siellä juonitellaan kaikkee asukkaiden päiden menoks ns. Lusiverin juonija

Äänestä

himoköyrijä ja Uskonukkko luuletteko olevanne hauskojakin noine kommentteineen?
Ei naurata kuin ehkä teitä itseänne.

No kertoo teistä paljon.

Äänestä
  • Ihan älyttömän hauskoja. Eikö niin. Tule köyrimään. Himoköyrimään! Örgh!

    Äänestä

Täällä meillä voisi kieltää savuttelun parvekkeella.

Äänestä

Onnea Kirkkokatu 9. Nyt tupakoijat polttavat asunnoissa sisällä.... ja sillehän ette mahda mitään...

Äänestä
  • Nooo jos järjestys säännöissä lukee että sisällä polttaminen kielletty niin sehän on varoituksen paikka.
    Ja haistaahan sen jo kauas senkin savuttelun.

    Äänestä

Missähän utopiassa eräät elävät kun eivät tajua että tuollaisella temppuilulla tulee usein lähtö kämpästä kun kokeilette poltella siellä..se helvetin käry leviää ilmastoinnin kautta muihin asuntoihin ja silloin ei auta erkkikään kun saatte muut asukkaat kimppuunne..näitä sankareita on välillä kokeillut onneaan huonolla menestyksellä häätöilmoitus räpylässä keskustan alueella..Vaikka omistaisi kämpän niin voipi tulla elämä ikäväksi jos alkaa terrorisoimaan muita naapureita tahallaan..painukaa ulos itseänne myrkyttämään..Auvink!!

Äänestä
  • Asiaa!!!!

    Äänestä

Lusiveri se punnoo näitä juonjoita ihmisten piän menoks. Varokee ihmiset lusiverin punomia juonija.

Äänestä

Tuuletusparvekkeella saapi tupakoida jos ei joku tuuleta silloin.

Äänestä

Tuuletus parvekkeet on mattoja varten eikä tupakoitsijoita. Eikö tossu liiku sen verran että pääsee pihalle asti! Jonkun ikkuna auki niin menee savut sisälle!! Onko pakko aina yrittää päästä vähemmällä kun itse kuitenkin kärytät.. yleensä tupakoitsijat haisee pahalle koska haju jää vaatteisiin ja hiuksiin.. ei ne itse sitä haista.. . Monissa taloyhtiöissä on pihalla tupakkapurkkI.. Tai mitä jos lopettaisitte sen typerän tavan, katsokaa ihmisiä jotka vetää tupakkaa, se näyttää naurettavalta koska eihän siinä ole järkeä yleensäkään. Hankkikaa harrastus niin huomaatte miten olokin paranee, toisaalta siihen päätökseen tarvitaan luonnetta ja toisilla on ja toisilla ei..

Äänestä

Tupakka on kotosin pirusta. Pirun metku. Siinä se on totuus!

Äänestä
  • Ja kuka sitä pirua ruokkii?

    Äänestä

Mitäpä voitte kessuttelijoille ? Ette yhtään mitää

Äänestä
  • No just tällasta lapsellista uhoilua saa kuulla sauhuttelijoilta.

    Äänestä

  • Etkä sä voi mitään kun alan savustaa kalaa sun alapuolella olevalla parvekkeella...

    Äänestä

Lusivrrin metkuj. Sanompaha vaa ite sauhuttwlen kiska lusiveri puno tän metkun mun piännmrmoks. Nyt se punoo kiwltoja toistwn ihmisten piän kautta.luacrto

Äänestä

Tehkää käytännössä jotain!

Laittakaa hajusteita takaisin aina kun polttavat.
Eiköhän lopu.

Äänestä
  • No kuule kun ei auta. Hajuaisti heillä mennyt niin mitä virkaa kun eivät haista.
    Ja kalliiksi tulee sekin ei tupakoivalle.

    Äänestä

  • tghhehhhhh kirjoitti:

    No kuule kun ei auta. Hajuaisti heillä mennyt niin mitä virkaa kun eivät haista.
    Ja kalliiksi tulee sekin ei tupakoivalle.

    Mistähän sais kyynelkaasua? Jos sen vielä haistaisivat.
    Tai ruvetaan grillaamaan sätkäukkojen parvekkeen alla niin hetihän ne itse alkavat itkemään kun käryä tulee kämppään.

    Äänestä

Nikotinisti ei ajattele haittaavansa muita.

Äänestä

Me tehtiin taloyhtiön kokouksessa ratkaisu joka poisti kertaheitolla tämän hankalan ja tunteita herättävän ongelman. Me kiellettiin parvekkeet!

Äänestä

Tupakointi aiheuttaa erektiohäiriöitä. Eli todennäköisesti ne parvekesavuttelijat ovat impotentteja :D

Äänestä

Naapurissa iäkkäämpi rouva paistaa liedellä lihaa. Luultavasti ihan voissa! Tulee käytävään ihan kauhea katku! Paistaminen liedellä tulisi kieltää! Rasva on muutenkin tupakkaakin vaarallisempi elimistölle.

Äänestä
  • Kuka niin sanoo?

    1Äänestä

  • Sinäpäs olet hyvin perillä kuka, missä ja minkä ikäinen ihminen missäkin paistelee.
    Ja missä on tuommoinen virallinen tieto että rasva on vaarallisempaa elimistölle kuin tupakka?

    1Äänestä

Ihan vaan paistinpannulla paistoin. Liedestä liha tuskin irtoaisi.

Äänestä

Antakaa kaikkien kukkien kukkia? Joka tekee oikein kuka väärin me kaikki ollaan ihmisiä omine vikoineen pitäsi laittaa kultaiset säännöt!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Utelija kirjoitti:

Kirkkokatu 9 joka parveke mutta mikä on sen toisen kielletyn alueen osoite, karjalaista ei tule eikä muuten tietoa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu