Kuulostaa hölmöltä varmaan, mutta luulen että limakalvoni ei pidä kylmästä ja kosteasta säästä, tai ilmanpaineen muutoksista. Tuntuu että minulla on syksyllä ja kesällä jatkuvasti tukkoisuutta kurkussa ja nenässä. Pärjään kyllä, mutta jos harrastan sykettä nostavaa liikuntaa, oireet äityvät flunssaksi. Tosi inhottavaa, koska olen liikunnallinen ihminen. Olin Kroatiassa jokin aika sitten ja oireet katosivat lämpimässä ja kuivemmassa säässä hetkeksi. Onko täällä ketään muuta jolla on samaja kokemuksia, ja miten tulette ongelman kanssa toimeen ?
Allerginen kylmälle ilmalle .?
muuttolämpimäänköedessä
0
64
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 123169
- 181801
Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?
Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit191662En tullut, koska käytit päätäsi.
Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m321555- 731553
- 231511
- 281360
Miten lasketaan?
Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.91334Hyvää Huomenta Rakas Neiti
Hyvää Huomenta Nainen🤗 Kaikkea hyvää toivon sinun päivääsi😘 Näin toivoo mies111284Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?
Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui341262