Demokratia on EU:ssa kuollut kirjain

Espanjan poliisi hakkaamassa tavallisia ihmisiä jotka vain haluavat äänestää (ja EU:n pättäjät hiljaa hyväksyvät tämän): This is how the Spanish Police are treating elderly women trying to vote
9206
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Tämä on oksettavaa ja sairasta!

Äänestä

On tosiaan merkillistä että EU esiintyy rauhan järjestönä ja ummistaa silmät silmittömältä väkivallalta .Mikä suhtautuminen EUssa on tällaisiin pieniin maihin kuten Suomeen? Britannialle EU ei voinut mitään mutta jos Suomi yrittää erota niin kyllä kai pyssyt paukkuvat. Marconin ehdotukset ovat täysin tuomittavia koska ne johtavat samanlaiseen liitovaltiodiktatuuriin kuin USAssa ,Kiinassa ja Venäjällä. Suomessa valta on keskittynyt samoille voimille jotka ryöstävät kansalta kaiken. Siksi IPUn pitää muuttaa ohjelmaansa ja talouden perusteet palautettava työhön ja säästämiseen koska EUn biljoonaelvytykset keskuspankkirahalla ovat syöneet säästöt ja myös palkat. E Liikanen oli täysin väärä henkilö tehtäviinsä ja vieläkin se vaatii jatkamaan elintasomme torpedointia. Demarit siis Liikasen johdolle ovat pahimpia elintasomme tuhoajia .Tähän me ipulaiset emme voi suostua koska tämä peli kohdistuu pienituloisia vastaan ja siirtää velkojen avulla rahaa suurituloisille solkenaan. Pienituloiset ei edes saa pankista velkaa vaan joutuvat säästämään ja sitä kautta menettävät nyt jatkuvasti rahojaan vaikka kuinka ahkeroisivat. Vinkkinä johdolle että tällä sanomalla saadaan paljon ääniä.

Äänestä

Liikanen upotetaan Suomenlahteen. Paatti on jo odottamassa.

Äänestä
  • Koko konklaaviporukka tyrmään vaan ja kaikki hallitukset siitä eteenpäin. He ovat olleet jatketun valtiopetoksen toteuttajia.

    Äänestä

Tästä lähtee EU:n purkautuminen.

Äänestä

Tämän tapahtuman myötä paljastuivat EU:n todelliset kasvot, kaikki puhe demokratiasta ja kansalaisten oikeuksista on ollut silkkaa, törkeää valhetta!

Äänestä

EU perustettiin keinottelijoiden tehtaiden pelastamiseen käyttämällä niihin kansan loppuja rahoja. Koko ajan sama toimintaperiaate kun keinottelijat itse ovat työkyvyttömiä luusereita jotka rosvoavat nykyisin jo puolet kansan työn tuloksista. Ne ovat surkeimpia kommunisteja tässä maailmassa. Niille ei mikään riitä ja siksi ihmiskunta on tuhon oma.Kansoille ei anneta oikeutta edes äänestää asioista vaan terrorisoidaan kaikki asiat niiden median kautta.Tukiaisilla ylläpidetään ennenkuulumatonta rahastusta yrityksillä pörssin kautta ja bittirahalla tehdään arvottomaksi kansan työ.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


itsenäisyys.takaisin kirjoitti:

Espanjan poliisi hakkaamassa tavallisia ihmisiä jotka vain haluavat äänestää (ja EU:n pättäjät hiljaa hyväksyvät tämän): This is how the Spanish Police are treating elderly women trying to vote

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu