Kerrostalon patterissa ilmaa

Huoltofirma kävi ilmaamassa patterin (3. krs) muutama viikko sitten, nyt alkanut taas lorisemaan jonkin verran. Onkohan sinne jäänyt ilmaa ja pitäisi ilmata uudelleen?
379
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Hanki semmoinen patterinilmausavain ja ilmaa itse. Patterin termostaatti kiinni ennen ilmausta ja lattialle riepua, sitten vaan löysäät avaimella sitä ruuvia varovasti kunnes alkaa tulla vettä, jolloin kierrät takaisin kiinni tiukasti. Ilmausruuvin kanta kantsii mitata ja kuvata ennen kauppaan menoa, koska niitä on erimallisia.

Äänestä

Hetkinen! Peli seis.
Jos ilmauksen jälkeen alkaa jonkin ajan kuluttua taas "lorina" kuulua, niin ilmaus ei auta!!!
Putkistoon pääsee ilmaa jostain= siis vuotaa..

Tämä fakta

Äänestä
  • Mitäs tälle on sitten tehtävissä?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Asukas1 kirjoitti:

Huoltofirma kävi ilmaamassa patterin (3. krs) muutama viikko sitten, nyt alkanut taas lorisemaan jonkin verran. Onkohan sinne jäänyt ilmaa ja pitäisi ilmata uudelleen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu