500e voisin lainata

mieseirasta

Voisin lainata 500e takaisin maksu 50e kk/10kk Ns. koron kuittaisit tulemalla minun kanssa kerran kk syömään ravintolaan ( ravintolailta minun piikkiin )

Olen 63 vuotias yksinäinen varakas mies helsingistä, Kaipaan seuraa ravintolaan hyvän ruuan ja viinin pariin. Jos olet vapaa työ/velvotteista voimme tehdä vaikka mailmanympärysmatkan.

15

788

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lainaavaillavaan

      Hei jos minulle voisit lainata laittaisitko sähköpostiosoittees. Voin maksaa 60e joka kuukausi tai 100e kuukaudessa niin saa lainan nopeasti maksettua.En pääse tulemaan ravintolaan syömään kanssasi koska asun eri puolel suomea.

      • lainaavaillavaan

        No Voisin helsingissäkin päin tulla käymään vaikka enskuus niin käydään syömässä sitten :) . Ja tosiaan voin sen 60-100e joka kuukausi lyhentää. Ottaisin sähköpostin kautta yhteyttä niinkuin edellises viestis kysyin sitä.


      • mieseirasta

        Kiitos miellenkiinnosta mutta en hae rahallista hyötyä koska olen varakas MUTTA yksinäisyys on kamalaa ja siihen tässä haen helpotusta.

        500e on minulle täysin mitätön summa, Kertokaa jos tiedätte paikkaa mistä saisi rahaa vastaan ostaa edes hetkellistä ystävyyttä lähinnä ravintoloihin syömään ja matkoille SEKSIÄ EN HAE/HALUA


      • lainaavaillavaan

        Ja nyt Lupaan tulla joka kuukausi kanssasi syömään ravintolaan ja voimme aikaa viettää muutenkin sitten vaikka kaupunkia kierrellen. Olen hyvä ihminen joka ei ole kenellekkään tehny mitään paskaa ikinä. Hoidan sen velankin sovitusti 10 kk sisällä joka kuukausi lyhentämällä sen 50e. Mulle käy ihan mitkä vaan ravintolat paikaksi saat päättää.


    • lainaavaillavaan

      No sovitaan sitte niin että tulen syömään kanssasi ravintolaan ja toi 50e joka kk! Saan järjesttyä asiat niin että pääsen tulemaan syömään ja olen mukavaa juttu seuraa .

    • lainaavaillavaan

      Ei ole velvotteita nytten ja onnibussil pääsisin aina tulemaan vaikka. Joten matkakaan ei olisi este. Voisitko laittaa sen sähköpostiosoitteen niin jatketaan siellä keskustelua lisää.

    • Hei, asun pk-seudulla ja mielelläni otan lainan vastaan ja olen myös tällä hetkellä vapaa työvelvoitteista, joten aikaa myös riittäisi muuhunkin kuin vain syömään ihan mitä vain keksitään yhdessä. Ilmoitatko yhteystietosi niin soitan tai viestimme sähköpostitse.

    • VipstaakiOG

      Kyllä mäkin lähden mieluusti ja 500 euron lainan maksan kyllä varmasti takaisin. Kyllä kaikki raflat käy ja olen ihan mukava hemmo, muutaman kaljan jälkeen jopa hauska mutta seuraavana aamuna ehkä joskus hiukan peikko. Mutta ei meidän sitä aamua kai enää tartte yhdessä hengailla, korjaussarjan jälkeen voin taas tulla vaikka dösällä takaisin.

    • mieseirasta

      Laita puhelinnumerosi niin soitan. Tulevana lauantaina tavataan ravintolassa hyvän ruuan merkeissä samalla voin antaa 500e tai enemm miten sitten sovitaan.

      Kaikille itseään myyville tiedoksi EN HALUA SEKSIÄ maksan ystävyydestä mikäli meistä tulee hyvät ystävät jotka esimerkiksi matkustaa talvea pakoon etelän lämpöön ( yksin en halua mennä mutta maksan koko lystin jos se siitä on kiinni ) Sanotaanko näin : pidän ystävästä hyvää huolta ajelet kalliilla autolla syöt parhaissa ravintoloissa ja matkustelet kanssani tyylillä koko talven .

      Kuten jo tekstistä käy ilmi voit olla mies/nainen nuori/vanha EI SEKSIÄ

      • mikäetteii

        Siis haluat vain juttuseuraa..?
        Kyllä minä syömään ja juttelemaan lähden, jos toinen tarjoaa..voidaan käydä vaikka leffassakin.
        Numeroa tuskin kukaan haluaa laittaa palstalle, mutta s-postin?


    • Joonainen

      Voin olla kaveri ilman maksua

    • Pesser

      Hei,

      Mulla olisi olemassa mainio ratkaisu sun ongelmaan, mikäli parit "ehdot" täyttyy. Jos olet ihan vilpittömällä mielellä liikkeellä, niin laita spostia ja katsotaan onnistuuko juttuseura pitemmällekin ajalle.
      Itse olen Espoossa.

      Kirjoita, niin laitan numeron; bezder(at)yahoo.com

    • eiraanhaluava

      Voin tulla kanssasi syömään, mutta itse suosin gluteenitonta ruokaa eli ei mikä tahansa kelpaa. En mielelläni keskustele mistä tahansa, joten arvostan, jos pysymme asialinjalla. Myöskään matkaseura ei kiinnosta, joten voitko kustantaa minulle matkan ja lupaan ajatella sinua lämmöllä lämpimässä joka päivä. Pidän eläimistä, varsinkin kanadanhanhista. Tarjoamasi laina on kuitenkin valitettavan pieni, jos voi merkittävästi korottaa sitä, olen kiinnostunut.

    • Pötyä1

      Heh heh.

    • henkisestihyvinväsynyt

      Ei kiitos. Olen menettänyt kiusaamisen takia hyvin paljon enemmän ja sitä en saa mistään takaisin. Minkäälainen yhteinen tekeminen ei kiinnosta, haluan tervehtyä vaikeista vuosista ja siihen auttaa yksin oleminen niin kauan kuin olen työelämässä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      214
      7374
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      59
      4732
    3. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      43
      4684
    4. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      75
      3398
    5. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1995
    6. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      29
      1812
    7. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      31
      1799
    8. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      44
      1657
    9. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      36
      1547
    10. Haluaisitko enemmän ?

      Haluaisitko enemmän kuin ystävyyden ? M-N
      Ikävä
      143
      1307
    Aihe