Kolikkojen louhiminen suoraan omasta selaimesta

Gnomiks

Tutustuin juuri äsken tällaiseen uuteen palveluun, jonka kautta voi louhia JSE-kolikkoja. Olen pitempään jo halunnut alkaa louhia jotain uutta kolikkoa, jolla olisi vielä paljon nousupotentiaalia, mutta kaikki vaihtoehdot ovat olleet itselle jotenkin liian monimutkaisia. Tällä hetkellä näyttäisi, että JSEcoinien louhiminen olisi jopa oikein kannattavaa.

Tutustu aiheeseen lisää referral-linkin kautta, jolla saa hyvän aloitusbonuksen: https://platform.jsecoin.com/?register=1&utm_source=referral&utm_campaign=aff17152&utm_content=

Huomioita: Louhimisnopeus on suurempi jos nettiselaimen sivu on auki aktiivisena (pidän ruudun sivussa pientä ikkunaa "aktiivisena"). Mutta jos haluaa louhimisen vievän vähemmän resursseja, niin pitää välilehteä vain ohessa auki samalla kun surffailee.

Saman palvelun voi liittää myös omalla nettisivulleen keräämään JSEcoineja. Tulevaisuudessa näitä tullaan varmaan näkemään enemmän ja enemmän nettisivuilla mainosten korvikkeina = kolikkojen arvo tullee nousemaan. Jos helppo lisätulo kiinnostaa surffailun ohessa, niin tutustu kyseiseen palveluun. :)

4

733

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hackerman

      Kyllähän tuolta voi ihan vaikka säätääkin haluamansa louhimisnopeuden. Oon ollut mukana jo elokuun puolesta välistä lähtien. Ens keväänä pitäisi olla lähemmäs parin tonnin edestä tullut Jiiässeetä. :D:D

    • Louhija3145

      Miten nuo louhinnan tulokset saa rahaksi
      Vastaisiko joku mulle s-postiin [email protected]

    • antminer

      Selainlouhinta ei kata Suomessa edes sähkökulua. Tuolta https://cointiply.com/r/4yDLd saa vähällä vaivalla 2-3 dollaria päivässä, kun vastaa pariin talouskyselyyn. Jos jaksaa, niin lisäksi voi klikkaillaa paidToSee-mainoksia ja videoita yms. melkein niin paljon kuin haluaa. Rahan voi tilata kotiin tai sijoittaa louhintapeliin, mistä saa omansa pois noin 80 päivässä. On sielläkin selainlouhinta, mutta en suosittele onnettoman tuoton takia.

      • amppminer

        Cointiplysta on tullut jo 50 euroa. Euro päivässä tulee ja kannattaa sijoittaa louhintaan. Nyt vain odotellaan bitcoinin arvonnousua. http://cointiply.com/r/4yDLd


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      116
      4895
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      115
      3978
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      215
      3896
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      120
      2275
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      1996
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      80
      1396
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      137
      1374
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      172
      1369
    9. En ymmärrä ateisteja!

      Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???
      Ateismi
      585
      1269
    10. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      53
      1155
    Aihe