Yyteri Camping - ruokapaikkoja?

Oon tulossa lähiaikoina varmaan vierailemaan Porissa ja tarkoituksena olisi vuokrata Yyteristä mökki. Ymmärsin kuitenkin, että alueella oleva ravintola tai jonkinlainen ruokapaikka olisi vain kesäisin auki? Onko siis campingilta kuinka pitkä matka lähimpään ruokapaikkaan ja mitä suosittelisitte?
3175
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Unskila Mäntyluodossa. Siellä saa pariviikkoa vanhan juustoleivän kaveriksi jopa pullon vuosikertakeppanaa.

Äänestä
  • Suljettu jo ajat sitten.

    Äänestä

On siinä hotelli meri yyteri vieressä,mutta paras ruokapaikka taitaa olla teboilin hampurilaislafka matkan varrella. Mahtaako kaanaassa olla enää kauppaakaan? Eväät mukaan varmuuden vuoksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


LaKH kirjoitti:

Oon tulossa lähiaikoina varmaan vierailemaan Porissa ja tarkoituksena olisi vuokrata Yyteristä mökki. Ymmärsin kuitenkin, että alueella oleva ravintola tai jonkinlainen ruokapaikka olisi vain kesäisin auki? Onko siis campingilta kuinka pitkä matka lähimpään ruokapaikkaan ja mitä suosittelisitte?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu