Cherrykirsikka

Kadun kaikkea

Tervehdys Cherry!

Minulla oli muutama kuukausi sitten erittäin rankkaa opiskelujeni kanssa ja taisin menettää väsymykseni takia tärkeän ihmissuhteen joka oli kestänyt 1,5 vuotta. Menimme kihloihin vain pari kuukautta ennen eroa joka lopulta tuli yllätyksenä ainakin minulle. Olen varma että hän oikeasti rakasti minua vielä alkusyksystä. Näin unta erosta vaikeuksien alettua ja kaikki mitä unessa tapahtui on tapahtunut lähes oikein.. Nyt olen nähnyt unta että palaisimme yhteen uudestaan. Hänellä on kuitenkin jo uusi tyttöystävä elämässään. Näetkö meidän suhteelle jatkoa? Kaipaan häntä todella. Hän on ainoa jonka kanssa olen voinut kuvitella tulevaisuuteni.

Kiitos jos ehdit vastata!

2

231

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kuulostaa ehkä kovalta, mutta jos hän todella olisi Sinua rakastanut, ei hän olisi Sinua väsymyksen takia jättänyt. Joskus ihmiset menevät kihloihin 'vääristä' syistä, toisen mieliksi, hetken mielijohteesta jne. ilman todellista aikomusta pysyä ihmissuhteessa läpi tuulten ja tuiskujen.

      Ei ole olemassa ihmissuhdetta, jossa kaikki olisi aina ruusuilla tanssimista; todellinen rakkaus kantaa kyllä yli vaikeidenkin vaiheiden. Loppujen lopuksi kyse on ennen kaikkea tahtotilasta, halusta pysyä kumppanin kanssa myös rakastumisen ensihuuman jälkeen. Tämä tahto poikaystävältäsi puuttui, ja pelkäänpä, että vaikka hän vielä palaisikin luoksesi (mikä on kyllä mahdollista, hän kun ei nyt toden totta tiedä mitä haluaa), ei hän lopulta jäisi kuitenkaan pysyvästi.

      On luonnollista, että kaipaat häntä vielä jonkin aikaa ja hän tulee uniisikin, mutta olet kyllä ansainnut parempaakin - ja sitä tulet vielä saamaan, usko pois! En kuitenkaan halua hätyyttää sinua, ei toisen unohtaminen ja irtipäästäminen hetkessä tapahdu, surutyönsä sekin vaatii. Kaipaa rauhassa, sure rauhassa - mutta päästä sitten irti.. sillä edessä on paljon parempaa.. Aurinkoisia kevättalven päiviä Sinulle toivottelen!

      • Kadun kaikkea

        Kiitos kun ehdit vastata vaikka meitä kyselijöitä näyttikin olevan paljon! Toivon todella että parempaa on vielä luvassa kuten arvelit. Eikä tämä olisi ensimmäinen asia mikä on joutunut väistymään suuren haaveeni (ammatti johon haluan) tieltä... Ex:lläni ei ehkä ollut vielä tarpeeksi kokemusta että olisi pärjännyt pitkässä suhteessa ja muutenkin koko elämä sekaisin.

        Kaunista kevättä sinullekin ja älä uuvuta itseäsi meidän kanssa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muistakaa persut, että TE petitte, ei kokoomus

      Miksikö kukaan ei arvostele kokoomusta? No sen vuoksi, että kokoomus noudattaa vaalilupauksiaan. Sen sijaan TE persut,
      Maailman menoa
      165
      3270
    2. Seuraava hallituspohja - Kokoomus, kepu, persut + KD

      Kokoomus saa ainakin 20% kannatuksen ensi vaaleissa, keskusta sanoisin noin 15%, persut todennäköisesti enemmän, ehkä 17
      Maailman menoa
      226
      2850
    3. Outo ilmiö - vasemmistolaiset eivät kirjoita mitään kokoomuksesta

      joka sentään johtaa hallitusta, ja jonka talouspolitiikkaa noudatetaan. Nämä muutamat vasemmistolaiset jotka täällä aina
      Maailman menoa
      70
      2447
    4. Maria Veitola kommentoi soutelija Saarion huomionhakuisuutta

      "Minusta on jotenkin kuvottavaa, kuinka kovalla intensiteetillä Suomi-media seuraa miessankari Jari Saarion merihätää. S
      Kotimaiset julkkisjuorut
      306
      1716
    5. Väestöstä vain vassarit vaihtuvat nopeammin kuin persut

      Kevääseen 2023 verrattuna vassareita 50 prosenttia enemmän, ja persuja 25 prosenttia vähemmän.
      Maailman menoa
      9
      1500
    6. Vihervassarit

      Vihervassarit sitä, vihervassarit tätä. Minulla on paha mt-ongelma. Se tuli lobotomian jälkioireina. Vihervassarit tät
      Maailman menoa
      26
      1376
    7. Lopetan ikävöinnin

      Ei meistä enää koskaan tule mitään. Olen ikävöinyt ja kaivannut enkä saa mitään vastakaikua ja lämpöä. Parempi erillään
      Ikävä
      3
      1261
    8. Ei ole liian myöhäistä..

      Tule mun luo ja katso silmiin, niin saadaan taas se sanaton yhteys ja sano sitten vain anteeksi rakas ja suutele ja hala
      Ikävä
      3
      1042
    9. Ei osattu ratkaista etääntymistä

      Mä jäädyin eikä sulla ole taitoa sulattaa. Parempi antaa olla, vaikka toivoin jotain muuta. Miehelle.
      Ikävä
      115
      930
    10. Esprit hoitokdit Varkaudessa?

      Asun keskisuomessa ja käyn satunnaisesti äitini luona Varkaudessa. Äitin tarvitsee kohta hoitajan kotiin tai hoitokodin
      Varkaus
      103
      913
    Aihe