6. JA KALJATON PÄIVÄ HELMIKUUTA

onko kohtalokavereita?eikö elämä olekin ihanaa?
9395
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Välillä se elämäkin on ihanaa, vaikka ihan selvinpäinkin.

Äänestä

liekö lähtenyt tenkasen kelkkaan laskettelemaan?

Äänestä
  • mä taidan lähtee yöhiihtoihin:)kävitkös sinä pulkkamäessä?
    Minä en kuule Tenkasen kelkkaan lähde.Sehän taitaa olla aina humalassakin:)Hyh,hyh
    Olen tämän päivän viettänyt kirjojen kiehtovassa maailmassa:)t pörri

    Äänestä

  • vei. kirjoitti:

    mä taidan lähtee yöhiihtoihin:)kävitkös sinä pulkkamäessä?
    Minä en kuule Tenkasen kelkkaan lähde.Sehän taitaa olla aina humalassakin:)Hyh,hyh
    Olen tämän päivän viettänyt kirjojen kiehtovassa maailmassa:)t pörri

    Joo, ja Tenkasen kyytiin älä lähde, siellä on niin paljon naisia, että ei sinne enää lisää kaivata, kyllä ne nyt yhden tenukepin huoltaa.

    Äänestä

No, jaa totuttelua tämä täysraittus vaatii, mutta eiköhän se siitä, kun ihmettelee omituista oloaan.

Äänestä

Tulin juuri mökiltä ja huomasin, että palstalle on tultu vasta illemmalla, onkohan väki alkanut urheilemaan. Matka on nyt tehty ja avannossa käyty, ei paljon talkkarin hommia ollut, vettä tuli kuin viime kesänä. Onkos täällä kuitenkin hurissut hyvin?
Mussukka

Äänestä
  • urheilua.huomenna avantoon.onkos tuo sinun avanto mökillä vai kotinurkilla?se jäi epäselväksi.eli pääsetkö pulahtelemaan säännöllisesti?

    Äänestä

  • viuviu kirjoitti:

    urheilua.huomenna avantoon.onkos tuo sinun avanto mökillä vai kotinurkilla?se jäi epäselväksi.eli pääsetkö pulahtelemaan säännöllisesti?

    Eikä täältä kyllä pääse pulahtelemaan, ainoastaan lumihankeen, mutta kun sitäkään ei tänä talvena ole ollut. Mökille naapurin isäntä teki mulle sellaisen kastautumisaukon ja kyllä oli ihanaa.
    Mökki vaan on niin hiivatin kaukana.

    Äänestä

  • se on kirjoitti:

    Eikä täältä kyllä pääse pulahtelemaan, ainoastaan lumihankeen, mutta kun sitäkään ei tänä talvena ole ollut. Mökille naapurin isäntä teki mulle sellaisen kastautumisaukon ja kyllä oli ihanaa.
    Mökki vaan on niin hiivatin kaukana.

    Näyttää toi SuperBowli menevän näin alkoholittoman siiderinkin kanssa =) Hauskaa viikkoa kaikille talkoissa mukana oleville

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


viuviu kirjoitti:

onko kohtalokavereita?eikö elämä olekin ihanaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu