Vihapuheita

Vihapuhe, vihapuhe, vihapuhe, vihapuhe, vihapuhe, vihapuhe, vihapuhe, vihapuhe, vihapuhe, vihapuhe, lihapuhe, vihapuhe, lihapuhe, kihapuhe, vihapuhe, kuhapuhe, kuhapuhe, nuhapuhe, vihapuhe, nuhapuhe, nuhapuhe, nuhapuhe, pahapuhe, pahapuhe, pahapuhe, sahapuhe, kahjopuhe, kajopuhe, maahanmuuttopuhe, maastamuuttopuhe, maastapoistopuhe, maahantulopuhe. wokkipuhe, kokkipuhe, kokkipuhe, ......

Mikä noista puheista on sitä VIHAPUHETTA?
10105
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Kato, vajari taas vauhdissa! Onnea vaan lähipiirillesi.

Äänestä
  • Saako huonekaluliikkeistä tulevaisuudessa lainkaan MUSTIA aitonahkaisia sohvakalusteita, vai kielletäänkö nekin liian rasistiseina, tai toisaalta jos vain valkoisia nahkakalusteita myytäisiin - sehän olisi taas syrjintää.
    Koirani nimi on Musti ja olen opettanut sen käymään pankkiautomaatilla, siis opetan Mustille kuinka seinästä saa rahaa tekemättä mitään........heh.

    Äänestä

  • Seinästärahaailmatteeks kirjoitti:

    Saako huonekaluliikkeistä tulevaisuudessa lainkaan MUSTIA aitonahkaisia sohvakalusteita, vai kielletäänkö nekin liian rasistiseina, tai toisaalta jos vain valkoisia nahkakalusteita myytäisiin - sehän olisi taas syrjintää.
    Koirani nimi on Musti ja olen opettanut sen käymään pankkiautomaatilla, siis opetan Mustille kuinka seinästä saa rahaa tekemättä mitään........heh.

    Lukekaa yllä olevan salolaisälykön ajankohtainen reportaasi nyky-Salosta. Kirjallisuuden Nobelin arvoinen suoritus!

    Arvostan viiltävää analyysia Salon rappiotilassa olevasta huonekalumarkkinasta. Arvostan myös omakohtaista historiikkia ja kokemuksia hyvinvointiyhteiskunnan vähäosaisimpien eli eläinten osalta. Timanttinen kirjoitus.

    Äänestä

Ei saa sanoa noin

1Äänestä
  • Kaikki mikä koskee maahanmuuttoa = vihapuhetta - ei siis saa arvostella mitenkään maahanmuuttoa - tähän ollaan tultu.
    Ministeri Sipilän koti ei ole enään mamuille avoinna, miksi ?

    - Älkää missännimessä alkako arvostelemaan suomen maahanmuuttopolitiikan kolmen miljardin kustannuksia - se jos mikään on taas sitä rasismia ja vihapuhetta.

    - Älkääkää myöskään alkako ihmettelämään salon kustannuksia mamuista jotka ovat jotain 2 miljoonaa euroa. mutta voimmehan taas nostaa KIINTEISTÖVROA jolloin vanhat SUOMALAISET mummot ja papat häädetään pois asumasta omakotitaloistansa kunnan piikkiin kirkolle tai saloon.

    Äänestä

Ei 1960:n luvulla ollut mitään vihapuheita ja jos mustalaisia silloin sanottiin mustalaisiksiksi ei se ollut vihapuhetta lainkaan.

Luulen että Sipilän hallitus on tämän aivan uuden sanan keksinyt: Vihapuheen , ettei vain keskustaa vastaan kukaan sanoisi pahaa sanaa ja se sitten olisi sit vihapuhetta jos keskustasta sanoisi pahaa.

Kyll, ny pistää niin, niin vihaksi , jot että.

Äänestä
  • Kyllähän aina kun kitansa aukaisee ja sanoo vaikka minkä poikkipuolisen sanan maahanmuutosta on heti hevetin rasisti perkele.

    Mutta jos maahanmuuttaja sanoo saman sanan suomalaisesta, se ei ole rasisti - miksi?

    VITUN TUNARIT - sanoi Kekkonen aikoinaan, nyt suomea syödään ismalisteille, perkele.

    Äänestä

  • Suomenhevonena kirjoitti:

    Kyllähän aina kun kitansa aukaisee ja sanoo vaikka minkä poikkipuolisen sanan maahanmuutosta on heti hevetin rasisti perkele.

    Mutta jos maahanmuuttaja sanoo saman sanan suomalaisesta, se ei ole rasisti - miksi?

    VITUN TUNARIT - sanoi Kekkonen aikoinaan, nyt suomea syödään ismalisteille, perkele.

    Nyyh nyyh. Lopeta uhriutuminen ja varsinkin valituksesta joka on täysin keksitty. Pelkurimaista nettikirjoittelua.

    Äänestä

  • Minä+tunnen+aina+tyydytystä+kun+kuulen+että+taas+on+300+maahanmuuttajaa+pakolla+poistettu+maastamme,+se+on+sitä+satavuotistamme+maamme+ylistystä,+ja+luulen+että+98%+maame+väöstäme+kokee+saman+hekumian.Vihereät+voisivat+nousta+samaan+palautuskoneeseen.

    Äänestä

Salon päättäjät puolustelivat vokkien tullessa että valtio korvaa kuluista tietyn osan joten kuntalaisten kukkaroa se ei kurita, hetkinen mistäs ne rahat sinne valtion kassaan tulevat ei kai vaan meiltä veronmaksajilta.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Wihainen-Siili kirjoitti:

Vihapuhe, vihapuhe, vihapuhe, vihapuhe, vihapuhe, vihapuhe, vihapuhe, vihapuhe, vihapuhe, vihapuhe, lihapuhe, vihapuhe, lihapuhe, kihapuhe, vihapuhe, kuhapuhe, kuhapuhe, nuhapuhe, vihapuhe, nuhapuhe, nuhapuhe, nuhapuhe, pahapuhe, pahapuhe, pahapuhe, sahapuhe, kahjopuhe, kajopuhe, maahanmuuttopuhe, maastamuuttopuhe, maastapoistopuhe, maahantulopuhe. wokkipuhe, kokkipuhe, kokkipuhe, ......

Mikä noista puheista on sitä VIHAPUHETTA?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu