Ikävää on se kun

ihmettelee.mies

Ikävää on kun oot pakastanut omat tunteesi ketaleen nainen!😞

17

388

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ArvailuPalsta

      Kuka nainen ja missä, miten?
      Ei täällä voi ilman tarkennuksia kukaan tunnistaa onko viesti itselleen ja keneltä se on.

      Jos haluat että joku sinulle oikeasti vastaa, puhu hänelle irl.

      • ihmettelee.mies

        Kait se naisita onnisttuu pakastaa omat tunteensa.
        Mistä mä tunnisteiksi muutun, nainen on, hiuksia on pässä, rinnat on ainakin sillä lohti vatteet koholla, nimi on naisen nimi.
        En pistä tunnisteita, tunnistaa tai ei, jos tunnistaa hyvä..


    • mustikatjäässä

      Ei ole ollut vaihtoehtoa... Tosin ne sulavat nopeasti kun saavat lämpöä osakseen.

      • ihmettelee.mies

        Noh mitä hittoa mustikat tähän asiaan littyvät?
        Jos nainen on laittanut omat tunteensa pakkaseen, vai onko samalla menneet ne tunteetkin?


    • Saletistinäin

      Kuule, jospa hän ei vaan tunne sillä tavalla kuin sinä haluaisit ! Munkin tunteet roihuaa vain ja ainoastaan mun unelmien prinssiä kohtaan <3 <3

    • Jokunainenvaannn

      Itsesuojelua. Tunteet on syvältä. Valitettavasti meni yhden miehen kohdalla pieleen tuo tunteiden pakastus, ei niistä pääse eroon. 😟

    • Ketalee?

    • Sulavatlämpöön

      No mut pakastettuna tunteet säilyy hyvinkin tuoreina, ne on vaan eri olomuodossa. Kyllä sä taidat tietääkin sen hänestä, kun kirjoitat kuitenkin. Ehkä on hyvä jäädyttää aika ajoin, on kaikille helpompaa :)

      • ihmettelee.mies

        ettet tuntisi minua


      • Sulavatlämpöön
        ihmettelee.mies kirjoitti:

        ettet tuntisi minua

        Sehän se, tunnut tutulle


    • jää.pala.va

      Tunteita on. Kaikenmoisia, ristirritaisiakin ja aivan valtavia joskus. En ymmärrä mistä puhut. Kaipaan kykyä ja pyrkimystä oikeamielisyyteen, selkeyteen ja rauhaan.

      • joenreunalta

        Haluan sinut vielä sulattaa ..va


    • Pakastusrasia

      Onko ne pakastettu jos miettii toista kokoajan?

      • ihmettelee.mies

        Ei vältyämättä.


    • kulkurinmieli

      En koskaan lähtisi pakastamaan elämän tärkeimpiä asioita,ne miehen ja naisen väliset vetovoimat ja tunteet ovat aivan upeita ja mahtavia asioita.Vaikka ne ei koskaan johtaisi muuhun,on ne elämän rikastuttajia.

      • Osallistunpa minäkin tähän ketjuun:

        Nimimerkki "Kulkurinmieli", kyllä muut naisten ja miesten väliset vetovoimat
        on parasta unohtaa tai niitä ainakin hillitä, mikäli elää pitkässä parisuhteessa.

        Kuten monet psykologit ovat kirjoittaneet, pitkän parisuhteen aikana tulee USEIN väistämättä (pinnallisia) ihastumisia myös parisuhteen ulkopuolisiin henkilöihin.
        Tällaiset ihastumisentunteet ovat sallittuja, koska kukaan ei voi tunteilleen mitään.
        (Vanha totuus on, että tunteitaan voi korkeintaan opetella tunnistamaan ja käsittelemään.) Sen sijaan, JOS HALUAA SÄILYTTÄÄ VANHAN PARISUHTEENSA,
        ihastumisen tunteitaan kolmanteen osapuoleen ei voi alkaa ilmentää ja toteuttaa käytännössä, esim. sivusuhteen muodossa. Niinhän se useimmiten on.

        Jos alkaa elää ihastumisentunteitaan todeksi, kuihtuu ja kuolee vanha parisuhde väistämättä. (Ellei sitten eletä jonkinlaisessa moniavioisessa systeemissä.)


    • Mulla ei oo mihin silmiä panna. Mistään ei oo ottaa kii. Tunteet on mutta niillä ei oo mitään merkitystä. Ymmärrät kyllä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      144
      3641
    2. "Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?

      Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?
      Ikävä
      72
      2206
    3. Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin

      Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p
      Maailman menoa
      64
      1938
    4. Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!

      Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am
      Maailman menoa
      97
      1911
    5. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      19
      1869
    6. Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %

      Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.
      Maailman menoa
      9
      1714
    7. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

      Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
      Maailman menoa
      17
      1581
    8. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      79
      1564
    9. Kyllä mä suren

      Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko
      Ikävä
      11
      1370
    10. Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!

      Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu
      Lieksa
      125
      1353
    Aihe