Ikävää on se kun

ihmettelee.mies

Ikävää on kun oot pakastanut omat tunteesi ketaleen nainen!😞

17

401

    Vastaukset 17

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ArvailuPalsta

      Kuka nainen ja missä, miten?
      Ei täällä voi ilman tarkennuksia kukaan tunnistaa onko viesti itselleen ja keneltä se on.

      Jos haluat että joku sinulle oikeasti vastaa, puhu hänelle irl.

      • ihmettelee.mies

        Kait se naisita onnisttuu pakastaa omat tunteensa.
        Mistä mä tunnisteiksi muutun, nainen on, hiuksia on pässä, rinnat on ainakin sillä lohti vatteet koholla, nimi on naisen nimi.
        En pistä tunnisteita, tunnistaa tai ei, jos tunnistaa hyvä..


    • mustikatjäässä

      Ei ole ollut vaihtoehtoa... Tosin ne sulavat nopeasti kun saavat lämpöä osakseen.

      • ihmettelee.mies

        Noh mitä hittoa mustikat tähän asiaan littyvät?
        Jos nainen on laittanut omat tunteensa pakkaseen, vai onko samalla menneet ne tunteetkin?


    • Saletistinäin

      Kuule, jospa hän ei vaan tunne sillä tavalla kuin sinä haluaisit ! Munkin tunteet roihuaa vain ja ainoastaan mun unelmien prinssiä kohtaan <3 <3

    • Jokunainenvaannn

      Itsesuojelua. Tunteet on syvältä. Valitettavasti meni yhden miehen kohdalla pieleen tuo tunteiden pakastus, ei niistä pääse eroon. 😟

    • Ketalee?

    • Sulavatlämpöön

      No mut pakastettuna tunteet säilyy hyvinkin tuoreina, ne on vaan eri olomuodossa. Kyllä sä taidat tietääkin sen hänestä, kun kirjoitat kuitenkin. Ehkä on hyvä jäädyttää aika ajoin, on kaikille helpompaa :)

      • ihmettelee.mies

        ettet tuntisi minua


      • Sulavatlämpöön
        ihmettelee.mies kirjoitti:

        ettet tuntisi minua

        Sehän se, tunnut tutulle


    • jää.pala.va

      Tunteita on. Kaikenmoisia, ristirritaisiakin ja aivan valtavia joskus. En ymmärrä mistä puhut. Kaipaan kykyä ja pyrkimystä oikeamielisyyteen, selkeyteen ja rauhaan.

      • joenreunalta

        Haluan sinut vielä sulattaa ..va


    • Pakastusrasia

      Onko ne pakastettu jos miettii toista kokoajan?

      • ihmettelee.mies

        Ei vältyämättä.


    • kulkurinmieli

      En koskaan lähtisi pakastamaan elämän tärkeimpiä asioita,ne miehen ja naisen väliset vetovoimat ja tunteet ovat aivan upeita ja mahtavia asioita.Vaikka ne ei koskaan johtaisi muuhun,on ne elämän rikastuttajia.

      • Osallistunpa minäkin tähän ketjuun:

        Nimimerkki "Kulkurinmieli", kyllä muut naisten ja miesten väliset vetovoimat
        on parasta unohtaa tai niitä ainakin hillitä, mikäli elää pitkässä parisuhteessa.

        Kuten monet psykologit ovat kirjoittaneet, pitkän parisuhteen aikana tulee USEIN väistämättä (pinnallisia) ihastumisia myös parisuhteen ulkopuolisiin henkilöihin.
        Tällaiset ihastumisentunteet ovat sallittuja, koska kukaan ei voi tunteilleen mitään.
        (Vanha totuus on, että tunteitaan voi korkeintaan opetella tunnistamaan ja käsittelemään.) Sen sijaan, JOS HALUAA SÄILYTTÄÄ VANHAN PARISUHTEENSA,
        ihastumisen tunteitaan kolmanteen osapuoleen ei voi alkaa ilmentää ja toteuttaa käytännössä, esim. sivusuhteen muodossa. Niinhän se useimmiten on.

        Jos alkaa elää ihastumisentunteitaan todeksi, kuihtuu ja kuolee vanha parisuhde väistämättä. (Ellei sitten eletä jonkinlaisessa moniavioisessa systeemissä.)


    • Mulla ei oo mihin silmiä panna. Mistään ei oo ottaa kii. Tunteet on mutta niillä ei oo mitään merkitystä. Ymmärrät kyllä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä hänessä

      Saa sut kuumaksi?
      Ikävä
      105
      1730
    2. Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella

      Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä
      Suomussalmi
      44
      1237
    3. Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?

      Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk
      Kuhmo
      23
      980
    4. Olivia Oras kuollut

      Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS
      Kotimaiset julkkisjuorut
      44
      903
    5. Petteri A-studiossa: "Ihmiset ovat alkaneet saada töitä" ..mitä vitt..

      Missä todellisuudessa toi Orpo oikein elää, Suomen työttömyys 2000-luvun ja EU/OECD-maiden korkein tuplat niiden keskita
      Maailman menoa
      172
      829
    6. Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.

      Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.
      Kajaani
      13
      780
    7. Nythän todellisuus on kuitenkin se

      että miehen täytyy tehdä miehen työ. Olla mies. Naisen täytyy tehdä naisen työ. Olla nainen. Voimme puhua pehmeitä ja
      Sinkut
      201
      713
    8. Hei sinä nainen

      Haluaisin koko ajan olla kiinni sinussa😟❤️❤️
      Ikävä
      46
      699
    9. Kuka oli kuskina

      Volvo suistunut päin koivua torin laidalla? Oliko vauhtia liikaa vai sairaskohtaus vai humala?
      Suomussalmi
      14
      672
    10. Mies sun käytös satutti...

      Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.
      Ikävä
      40
      626
    Aihe