Aivan uusi juttu

Tuttava oli paikkakunnan siellä vanhalla valtion asemalla katsastamassa autoaan . Se paikkakunnan virkamiesintoisin katsastaja hakkasi metrin mittaisella hakulla reikiä helmapelteihin, josta tuttava suivaantui niin, että otti taskusta ruuvimeisselin ja löi sen konepellistä / katosta läpi sanoen "menee se terveestäkin pellistä läpi!" Tätä silminnähden katsastaja säikähti ja löi leiman pahviin.
3205
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ei se mennyt noin. Katsastaja otti rengasraudan ja työnsi sen kusipää asiakkaan perseeseen. Kaikki olivat tyytyväisiä eikä leimaa tullut.

Äänestä

On myös legendoja jotka ovat totta.

Esim takapenkin turvavyö ei toimi josta tulee huomautus katsastuksessa.

Vaihdetaan asemaa ja katsastus uusiksi ja turvavyö onkin kunnossa.

Oma autoni hylättiin liian ohuiden jarrulevyjen vuoksi onko siitä nyt 3-4 vuotta aikaa. vaihdoin asemaa ja meni läpi, jarrulevyt siis korjaantui alle tunnissa ja vielä ITSESTÄÄN! nyt on takana ainakin 3 tai 4 katsastusta noilla "itsestään korjaantuneilla" jarrulevyillä. Nyt välillä rohisee kun jarruttaa hitaissa vauheissa joten vaihto voi tullakin eteen kohta.

Ehkä vielä joskus kaikki katsastajat tarkistaa kaikki samat kohdat

Äänestä

Joukkoliikenne koskee päähän....saisipa lääkettä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ehjjä-pelti kirjoitti:

Tuttava oli paikkakunnan siellä vanhalla valtion asemalla katsastamassa autoaan . Se paikkakunnan virkamiesintoisin katsastaja hakkasi metrin mittaisella hakulla reikiä helmapelteihin, josta tuttava suivaantui niin, että otti taskusta ruuvimeisselin ja löi sen konepellistä / katosta läpi sanoen "menee se terveestäkin pellistä läpi!" Tätä silminnähden katsastaja säikähti ja löi leiman pahviin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu