Tarjan "O Come, O Come, Emmanuel on erittäin kaunis laulu, vielä kun se olisi vain talvilaulu, niin jees.
Linkkiä juutuupiin en laita, kun automaattisiivooja poisti taas eilisen aloituksen.
Uusi TALVIlevy From Spirits And Ghosts tulee ensi kuun 17 päivä.
O Come, O Come, Emmanuel
10
1704
Vastaukset
- EloaPalstalle
Eikä kesällä julkaistu An Empty Dream ole myöskään hassumpi.
- sallinappanahka
En ole biisiä ennen kuullutkaan, vaikka Enya on tehnyt siitä menestyneen tuubiversion. Tarjan tulkinnassa ja sovituksessa on puolensa, mutta tällainen ei silti oikein iske vähemmän gregorimaaniseen meikäläiseen.:)
- AnnaYlen
Se on aivan ihana versio. Tummasävyinen ja mystinen. Myös video on lumoava vaikka sillä ei sinänsä ole mitään tekemistä laulun sanojen kanssa. Jos koko levy tulee olemaan samaa tasoa, tulee se olemaan yksi kaikkien aikojen parhaista joululevyistä.
- oi_emma_emma
AnnaYlen kirjoitti:
Se on aivan ihana versio. Tummasävyinen ja mystinen. Myös video on lumoava vaikka sillä ei sinänsä ole mitään tekemistä laulun sanojen kanssa. Jos koko levy tulee olemaan samaa tasoa, tulee se olemaan yksi kaikkien aikojen parhaista joululevyistä.
Laulu on kaunis, ja Tarja on varmaan kuunnellut Enyan versiota parikin kertaa. Video sen sijaan aivan karmean tönkkö ja yksinkertainen.
- Vaihteluhyvästä
oi_emma_emma kirjoitti:
Laulu on kaunis, ja Tarja on varmaan kuunnellut Enyan versiota parikin kertaa. Video sen sijaan aivan karmean tönkkö ja yksinkertainen.
Video on kivasti erilainen, tuo vähän vaihtelua normaalilinjaan.
- hyvintuotettu
Tykkäsin. Sopivasti mystiikkaa ja lisää innolla odotan. Video aika ovelasti tuotettu. Tuskin vähemmällä nyt saa näinkään hyvää tuotosta.
- Together__
Tuossa levyn kansi
https://shop.napalmrecords.com/tarja-from-spirits-and-ghosts-cd.html
Sisältö jouluisen tuntuinen.
- NewVideos
Levy julkaistiin tänään
Tannebaum...
https://www.youtube.com/watch?v=4x3z624U-0s- sallinappanahka
Valitettavasti on tunnustettava, että upea Floor vieraannutti minut lopullisesti Tarjasta ennen kuin ehdin kunnolla edes tarjistua. Kuusipuuta tuli hoilattua riittämiin aikoinaan saksaa päntätessä. Seuraavaksi aloitan varmaan hollannin opinnot.:)
PS. Uusimmat TT-levytkin ovat yhä ostamatta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,1234619Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu293357- 203265
Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt472969Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka502876Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1222809Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod182580Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1132305MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142125- 92079