Motarilla kaahari

Siellä taas painettiin 150km/h...
Mikä ihmeen kiire se on.
14173
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Mikä maa mikä kaupunki? Saksassa on ihan laillista ajaa 150 km/h. Eikö Julkulan pellellä ollut muuta keksitävää?

Äänestä

Aijoiko oikeaa tilannenopeutta ?
100 km/h:ssa on armottoman vähän premiumautolle ja oikeakaista on hitaille ajoneuvoille.

Äänestä

Aaahhahaa!!
Kyllähän sitä tulee ohi vedettyä jos tyypit vetää nippanappa satasta. Sori vaan jos ottaa luonteen päälle, Mun auto on luotu kulkemaan.

Äänestä
  • Kuolen kyllä, mutta en tiedä miten. Et sinäkään täällä maailman tappiin ole.

    Äänestä

Kuopiossa paljon piripää-autoilijoita jotka jatkuvasti aiheuttavat vaaratilanteita. Poliisin pitäisi ottaa käyttöön pikahuumetesti aina kun pysäyttää autoilijan.

Äänestä
  • Audi ja Subarumiehet pahimpia piripäitä.

    Äänestä

  • helppoja lyötäviä

    Äänestä

Kysymys täältä Julkulan suunalta : Kerro suuresti viisas "Mistä_näitä_sikiää" mitä Saksan motarit kuluu tähän ketjuun vai oletko näiden sukulaisia joilta se maan ja tapojen tietämys on monesti hukassa?

Äänestä
  • Nykyään kun ollaan niin kansainvälisiä ja tasa-arvoisia ja suvaitsevia niin mitään ei saa olettaa joten kun aamulla herää, ei saa olettaa ennakkoluuloisesti ja muita kansoja syrjivästi olevansa Suomessa vaan asia pitää tieteellisesti tutkia ja todistaa.

    Äänestä

"Aaahhahaa!!
Kyllähän sitä tulee ohi vedettyä jos tyypit vetää nippanappa satasta. Sori vaan jos ottaa luonteen päälle, Mun auto on luotu kulkemaan."


laita kilpi tähän ni otan selvää ja tuun vetäsemään turpiin

Äänestä
  • Tuo on laiton uhkaus ja väkivaltarikos on vakavampi rikos kuin pieni ylinopeus, ainakin jos mitään ei satu. Kukaan ei ylinopeutta ajamalla tarkoita vahingoittaa muita mutta sulla on vain ja ainoastaan tarkoituksena vahingoittaa -sinun- mielestäsi väärin tehneitä. Onneksi sinä et säädä lakeja etkä päätä muutenkaan mistään. Pidä huoli vain omista asioistasi!

    Äänestä

Kukahan pistäisi kuriin nämä moottoripyöräpoliisit, jotka käyvät kesäiltaisin harva se päivä testailemassa pyöriään kaahaamalla kahtasataa Pellesmäen suoralla muun liikenteen seassa? Kumma kyllä se "hälytysajo" ja muu kiire lakkaa aina siellä suoran toisessa päässä.

Äänestä
  • Luultavasti siihen on olemassa ihan järkisyy, eli viestiä on tullut ja tilanne on ratkennut. Tämähän on tuttua Sipilän hallituskriisimatkasta. https://urly.fi/PVY

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


missäpoliisit kirjoitti:

Siellä taas painettiin 150km/h...
Mikä ihmeen kiire se on.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu