ostettu pahanhajuiseen hengitykseen, esim. sb 12 kun syönyt jotain voimakasta ja haju pitää saada heti pois.
Auttaako jokin aina apteekista tai muualta
hempppavvn
582
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Koita kakkaa kädelle ja lyö se läjä päin kasvojasi suuauki. Pitäisi toimia
sya nikki (se sininen) pitää olla poistamaan liemahduksia kita heltoista.
Paskapuhetta. Sitä ruskeaa köntsää suuhun se olla pitää.
Ai mälliä vai, siis nuuskaa, joka syövyttää hampaat, limakalvot ja kitalaen.
Minäpä tunnen viisi huulinuuskan käyttäjää. Alle 50 ikäisiä. Kaikki haudassa.
Ei ole sellaista rohtoa, joka vie hajun pois edes valkosipulista, johon suositellaan persiljan pureskelua.
Onhan niitä yrittäjiä ollut, kuinka tupakan- alkoholin ja valkosipulin hajun voisi poistaa, mutta iho myös erittää nämä hajut, jotka hengityksen myötä tarttuvat omiin vaatteisiin.
Vaatteita ei voi ilmeisesti jokapäivä uusia, eikä kaikkia pestäkkään.
Olin itse tupakoimatta joskus 1½/kk ja oli asiaa terveyskeskukseen. Voi mikä lemu tuli nenääni siellä, vaikka ei siellä kukaan voinut tupakoida.
Tosin itse kävin tänään hammaslääkärillä ja hän tiesi heti, että poltan tupakkaa!Naureskelin vain, että juuri heitin natsan pois.
Kysyt tuossa; kun syönyt jotain voimakasta?? Et kai tarkoita juomista?
Miksi pitäisi hyvän ruoan tuoksu saada pois, vaikka siinä olisikin se valkosipuli, joka ilmeisesti on se, joka eniten tuoksahtaa?