Pattayan rannoilla tupakointikielto.

Minä en ainakaan Pattayalle matkustaisi tupruttelemaan uhalla 1 vuosi koppia.

https://pattayaone.news/en/next-month-beach-smoking-banned-nationwide/
7172
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Luitko tarkkaan;

“We won’t totally ban smoking but we will set aside smoking area for smokers before they reach the beach. They can drop their cigarette butts there but they will not be allowed to stroll on the beach while smoking,” Jatuporn said. “Doing that allows for a high possibility cigarette but being dropped into the sand.”

Äänestä
  • Kyllä+luin,+entä+sitten,+luitko+sinä+että+saarillakin+on+tapahtunut+öljyonnettomuus+ja+merenpohjan+sedimentti+yhtä+sekaisin+kuin+sinun+pääsi+joka+väittää+Pattayan+matkailun+kasvaneen+10+prossaa+vaikka+se+on+5+%.

    Äänestä

Muovi on paljon suurempi ongelma. Rannoilla alkaa olemaan niin paljon muovia eri muodoissaan meren tuomana ja ihmisten rannalle jättämänä, että mistään paratiisirannoista on enää turha puhua. Ajoittain rannoilla näyttää ennemminkin kuin kaatopaikalta.

Äänestä

  • ukyukyu kirjoitti:

    Eikä koske pelkästään Pattayaa:
    http://yle.fi/uutiset/3-9859505

    Kuvan rantahan on vielä siisti kun vertaa hu hinin rantoihin.

    Äänestä

Oma tuhkis tai pikkupulloja mukaan mihin stumpit.

Äänestä
  • Pattayalla matkailevat kansallisuudesta riippumatta ei ole tuota peruskäyttäytymistapaa oppinut aikana kun oli äidin kasvatuksessa joka havaittavissa kielenkäytöstä tällä palstalla, että koko kotiopetus on mennyt ohi tai mitä ilmeisimmin sellaista ei ole ollut lainkaan.

    Sopii Pattayan rakkaille varsin hyvin ammattikoulutapa että on pieni tupkkapaikka rannan kupeessa, siis nautinnollista aikaa pikku rantakaistaleella ja vähän väliä tupakille kevyenliikenteenväylän kupeeseen.

    Tätä tapaahan jo harjoilutetaan lentokentällä, joka siellä hyvä ratkaisu ymmärrettävästi.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


SikaariPorras kirjoitti:

Minä en ainakaan Pattayalle matkustaisi tupruttelemaan uhalla 1 vuosi koppia.

https://pattayaone.news/en/next-month-beach-smoking-banned-nationwide/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu