Rahalaitos varoitus

Oikeapankki

Kuten olette varmaan huomanneet niin tuo Rahalaitos.fi ei todellakaan kilpailuta yhtään OIKEAA pankki. Kaikki mitä heidän sivuiltaan löytyy on pelkästään pikavippi firmoja. Yhtä turvallista on luovuttaa henkilötiedot vaikka Romanialaiselle kerjäläiselle kuin antaa ne tuon Rahalaitoksen tietoon. Tuollaiset pitäsi kieltää kokonaan.

6

549

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rehellisestivain

      Totta, kaikki mainokset pitäsi saada pois ja näitä samanlaisia on nykyään jo muitakin.
      Älkää käyttäkö mitään niistä !!

    • sevitärahaasiat

      Aloittaja unohti, että pankkitunnukset kannattaa antaa myös romanialisille kerjäläisille. Ja nostaa samalla vielä vuorokauden nostorajaa.

      • Leipäjonorajatkin

        Vaikea on nostaa luottorajaa jos se on jo tapissaan 20 euroa vuorokaudessa. Mutta edes sitä harvoin on näiden Kelapummien tileillä.


    • TosiOnNäin

      Juu eihän tuo rahalaitos tee mitään muuta kuin myy eteenpäin höynäyttämiensä ihmisten tiedot. Se saa tulonsa pelkästään luotonantajilta eli jos se puhuisi totta niin se sanoisi suoraan että se kilpailuttaa lainanhakijat luottoa antaville firmoille ja näistä hakijoista on rahalaitoksen myymien tietojen pohjalta helppo valita ne parhaimmat ja maksuvarmimmat asiakkaat.
      Tämän takia juurikin moni sellainen pienituloinen joka kuitenkin maksaisi velkansa on lyöty jonon hännille ja eteen kiilaa ne jotka tienaavat paremmin.

      Pelkkää vahinkoa siis lainaa etsiville tästä rahalaitoksen (karhun)palveluksesta.

    • Justus2

      Onpa törkeää korkopolitiikkaa!!!
      Omasta pankista 1/4 korolla.
      Minä vaan kokeilin "ilmaiseksi"!

    • Velkaeemelix

      Tiesitkö että rahalaitos kilpailuttaa pankkeja, sinä hyödyt ja säästät huomattavia summia , katsomalla töllötintä näet meijän mainokset joita näytämme joka xitun välissä, ensin , välissä ja jälkeen , painukaa x ttuun.
      Montako vuotta tätä x tun velkaeemelien tukimainoksia täytyy katella...

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      336
      12113
    2. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      157
      11164
    3. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      278
      6526
    4. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      253
      5323
    5. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

      Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
      Maailman menoa
      186
      3782
    6. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      176
      3603
    7. L/OVER ikuisesti minun

      Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin
      Ikävä
      60
      2651
    8. Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille

      Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö
      Perussuomalaiset
      137
      2184
    9. Mitä voisit miehenä tehdä?

      Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä
      Ikävä
      329
      2020
    10. Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!

      Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov
      Työ ja opiskelu
      13
      1894
    Aihe