alanya baari

Olen fiksu, akateemisesti koulutettu mies. Kävin Alanya baarissa ja lensin sieltä pihalle juuri, koska olin eri mieltä vakkareiden kanssa. Ei ole kovin reilua touhua pakolaistaustaisilta pitäjiltä heittää pihalle porukkaa sen takia jos ei ole samaa mieltä vakkareiden kanssa. No, jatkossa vien rahat jonnekin muualle.
105990
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Et ole fiksu, jos menet räkälään jonka nimi on Alanya.Toisaalta saavutus sekin , kun tuollaisesta paikasta lentää pihalle. Olisit pyytänyt vielä kaupan päälle ikuisen porttikiellon.

Äänestä

Ravintolalla on oikeus valita asiakkaansa. Tummat pitää kuitenkin aina päästää sisälle...

Äänestä

Typeryys oikeen loistaa aloituksesta ja rasismilla lisättynä omistajia kohtaan.

Äänestä

Mää oon kanssa v...un fiksu ja akateeminen ja kaikkee ja en päässy lenkkareissa v..u yökerhoon, vaikka v..u oon takaee... aktee... ..ttu akateemuissani. Olin ..ttu eri mieltä po...ttu..ken kanssa mun ...ttu kengistä.
Kateellisia ..ttu kaikki. Haistka pazsska. ..ttu.

Äänestä

se on päivänselvä että ei alanyassa porukkaa heitetään ihan noin vaan ulos,
Baarissa osataan pitää hauskaa,käydään keskusteluja läpi ja ei kukaan voikaan estää ketään ilmaista mielipidettä mistään asiasta.
Jos ulkopuolinen lähtee toiseen porukan pöytään tahallaan että saisi jonkun ärsyttämään pimeillä ajatuksilla niin mieluiten ensin pyydetään vaihtaa pöytää ennen kuin tilanne menee pahemmaksi niin jos ei suostuu ja jatkaa ärsyttämistä niin ei jää henkilökunnalle muuta vaihtoehto kuin potkii ulos😊

Äänestä
  • Missä sellainen baari on?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Missä sellainen baari on?

    Tampereen keskustassa

    1Äänestä

Kahdessa ekassa lauseessa tuli jo hyvin selväksi syy miksi näin kävi

Äänestä

Ei ole ihan fiksu jos siihen baariin menee.

Äänestä
  • No mietitään turkin pressaa?
    Mitä yhteistä?
    Miten toimitaan?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


valkoinenRainer kirjoitti:

Olen fiksu, akateemisesti koulutettu mies. Kävin Alanya baarissa ja lensin sieltä pihalle juuri, koska olin eri mieltä vakkareiden kanssa. Ei ole kovin reilua touhua pakolaistaustaisilta pitäjiltä heittää pihalle porukkaa sen takia jos ei ole samaa mieltä vakkareiden kanssa. No, jatkossa vien rahat jonnekin muualle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu