ruokapaussi.
Olisi mielenkiintoista jos keskusteluun osallistuisivat aikuiset ja täysijärkiset ihmiset. Tälle palstalle ei montaa kommentoijaa jäisikään.
Olisi mielenkiintoista jos keskusteluun osallistuisivat aikuiset ja täysijärkiset ihmiset. Tälle palstalle ei montaa kommentoijaa jäisikään.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Mitä sinun koulussasi tarjotaan ruuaksi tänään? Oletko jo tokaluokalla, vai vieläkö ekalla?
Hyvä esimerkki tuo typerä kommenttisi aiheeseen.
Hyvä esimerkki tuo typerä avaus aiheeseen.
Kommenttisi on malliesimerkki lapsellisesta kommentista kepupalstalle.
Avauksesi on malliesimerkki lapsellisesta avauksesta kepupalstalle.
Omaasi verrattuna kuitenkin, selvä tarkoitus ja yritys saada "lapsekkaat" ymmärtämään demokratian perusasiaa ja sitä, kuinka tärkeätä on asiallinen keskustelu. Tiedän, aivan vierasta sinulle, mutta siksi onkin toivomus että kyvyttömät keskusteluun menisivät johonkin "laadukkaaseen" nuorisopalstalle.
Kuten itse kommunistinuori palstalle.
Tarkoitus ja yritys voi olla mitä vaan, mutta kun toteutus on avauksen kaltaista lapsellisuutta niin eipä siltä paljoa voi odottaa
Paljon varaa sulla lapsellisuudesta, ei ole älyllistä kommentia sulta palstalle saatu.
Huutahaan se pankkomajurikin, ihan yhtä älykkäästi kuin yleensäkin palstalla.