lehtonen aliarvostettu

Miksei Lehtosta arvosteta enempää vaikka on viime peleissä ollut Kärppien ehdoton tukijalka!

Tehnyt (ratkaisu)maaleja, puolustanut hyvin ja puhtaasti (taklannut, ajanut miestä, jäähyttä).

Ei muista fanit, ei lehdistö eikä palkintoraadit, vaikka tekee arvokasta työtä!
6452
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

niinpä..lelu on tosiaankin kärppien tukijalka!

Äänestä

Näin on! Lelu parantaa ku sika juoksuaan... Kokoajan yrittää täysillä! kovia taklauksia, hienoja laukauksia! Eiköhän lelunki taidot vielä huomata...

Äänestä
  • Kaikissa joukkueissa on noita puurtajia joita kukaan muu ei huomaa kuin joukkueen kannattajat.Paitsi tietenkin Jokereissa, jossa kaikki ovat tähtiä.

    Äänestä

  • kaikissa joukkueissa kirjoitti:

    Kaikissa joukkueissa on noita puurtajia joita kukaan muu ei huomaa kuin joukkueen kannattajat.Paitsi tietenkin Jokereissa, jossa kaikki ovat tähtiä.

    Niin se vain valitettavasti on, että täytyy pelata jokereissa jos haluaa tähdeksi tai maajoukkueeseen

    Äänestä

  • hölöpää kirjoitti:

    Niin se vain valitettavasti on, että täytyy pelata jokereissa jos haluaa tähdeksi tai maajoukkueeseen

    mutta aarnio on silti paras

    Äänestä

  • aarnio-fani kirjoitti:

    mutta aarnio on silti paras

    aarniokin on aliarvostettu, se saa liian vähän peliaikaakin.

    Lelu taas on kentällä melkein koko ajan, ja jaksaa puurtaa. Tosi harvoin on loukkaantuneena tai muuten poissa.

    Aarnio on ehkä "värikkäämpi" ja saa kuitenkin enemmän huomiota ja kunniaa (ansaitust). Lehtonen taas kuuluu näihin "haalarimiehiin", joita kukaan ei oikein huomaa ennen kuin kunnolla mokaa tai on poissa. Näitä haalarimiehiä on muitakin on Aarnio ja Lehtonen, kukin arvokkaita joukkueelle osa-alueella tai toisella.

    Palkintoraati esim. palkitsee aina nimimiehiä, pelasivatpa nämä päivän pelin miten hyvänsä. Muut puurtajat ja onnistujat jäävät huomiotta. Mutta kai näissä palkintoraadeissa onkin sellaista porukkaa, joka ei peliä seuraa tai siitä mitään ymmärrä ja näin ollen nimimiehen palkitseminen tuntuu "turvalliselta", mene ja tiedä.

    Olisi kuitenkin hyvä että jokainen ansaitsisi huomionsa ja että nekin huomattaisiin, jotka ovat huomionsa ansainneet. Tietystikään kaikki eivät ole niin "huomionkipeitä" kuin toiset, mutta ei kai aiheellinen kehu ole kenellekän pahasta?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hyvä lelu! kirjoitti:

Miksei Lehtosta arvosteta enempää vaikka on viime peleissä ollut Kärppien ehdoton tukijalka!

Tehnyt (ratkaisu)maaleja, puolustanut hyvin ja puhtaasti (taklannut, ajanut miestä, jäähyttä).

Ei muista fanit, ei lehdistö eikä palkintoraadit, vaikka tekee arvokasta työtä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu