Lainkuuliaiset persut esittää,

että tämä ehdotus otetaan myös Suomessa käyttöön;
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/201710152200462180_ul.shtml
Lisäksi eihdotamme, että jokaisesta henkirikoksesta annetaan elinkautinen ja se on istuttava päivästä päivään ja vanki on laitettava itse kaivamaan tuleva hauta.
Rattijuopumuksesta vähimmäistuomi 5 vuotta, törkeä rattijuopumus 10 uotta ja kuolemantuottamus elinkautinen.
Lisäksi haluamme koventaa muitakin rangaistuksia mm;
rasismista ja kiihottamisesta kansanryhmää kohden minimirangaistus 10 vuotta kovennettua vankeutta ja aikaisemmatkin tuomiot on muutettava vankeudeksi.
Lisäksi rasismiin kiihottajat tulee sunnuntaisin laittaa kirkon eteen jalkapuuhun ja sylkykuppi jalkojen väliin.
1288
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Kerroppa nyt Islamilla aivopesty viherkommari, demari tai jokin muu suvakki että mitä hyvää Suomeen turvaan tulleet kehitysmaamuslimi haittamaahanmuuttajat ovat tehneet Suomalaisen yhteiskunnan hyväksi, kun tuntuvat olevan sitä teidän puoluejohdon unelmaa....Minä voin kertoa vaikka kuinka paljon mitä haitallista ovat tehneet.....

Äänestä
  • No mutta pikkunne, mikä se sinua vaivaa ? Onko ymmärrys vajavainen?
    Minä luulen näin, että suomalainen yhteiskunta tarvitsee nyt ja tulevaisuudessa työntekijöittä, meillä on näitä luusereita, jotka matkustaa toisten siivellä ja kun uskallan sanoa sen sinulle ääneen, että suomalainen jätkä on riski tänä päivänä työmarkkinoilla ja nimenomaan kallis riski.
    Minulla on ollut työkavereina pitkään maahanmuutaneita ja ovat parempi vaihtoehto kuin suomalainen juoppo
    Ostan sulle narun jos ahistaa.

    Äänestä

  • Kerropa nyt hörhö, mitä tekemistä mölinälläsi on aloituksen kanssa.

    Äänestä

  • Ei+todellakaan+ahista,+ahistaako+sinua+pikkunen.+Ei+todellakaan+ymmärryksei+ei+ole+tässä+asiassa+vajavainen+mutta+epäilen+että+sinulla+on.+Tottakai+Suomi+tarvitsee+työntekijöitä+ja+onhan+meillä+näitä+luusereita+ja+työnvieroksijia+omastatakaa+ihan+riittävästi+ettei+niitä+tarvitse+tuoda+kymmeniätuhansia+enää+lisää+muualta.+En+tiedä+minkä+alan+yrittäjä+olet,+mutta+siis+yrityksesi+toimii+kehitysmaamuslimeilla,+olet+siis+saanut+osan+töihin+niistä+10+prosentista+jotka+tekevät+oikeasti+töitä+holtittoman+lisääntymisen+ohella.+Kattavatko+niiden+verotulot+myös+80%+ikuisestielätettävien+holtittomasti+lisääntyvien+kehitysmaa+muslimeiden+ikuisenelatuksen+sekä+10%:tin+niiden+omia+viiteryhmiään+palvelevien+suojatyöpaikkojen+ylläpidon.+Riittääkö+ne+myös+kattamaan+tappajien+ja+raiskaajien+aiheuttamat+henkiset+kärsimykset+uhreille+ja+niiden+omaisille+sekä+niiden+aiheuttamat+kulut+yhteiskunnalle.+Minä+vahvasti+epäilen+että+jäädään+aika+paljon+pakkaselle+yhteiskuntarauhan+järkkymisestä+nyt+puhumattakaan.

    Äänestä

Suomi tarvitsee tulevaisuudessa työvoimaa sehän on päivän selvä asia vanheneva väestö siirtyy eläkkeelle ja nuorempi jatkaa ja maksaa näiden elämisen . Tämä maa pärjää varmasti ilman näitä loisioita joita suurimmaksi osaksi nämä maahanmuuttajat ovat, työllistymisaste lienee samaa luokkaa kuin maamme Mustalaisilla .Meille on tullut aikoinaan maahanmuuttajia jotka ovat tänne perustaneet tehtaita ja muuta teollisuutta joka on antanut työtä ja hyvinvointia ja osaamista tälle kansalle .Tietenkin on yhteiskunta muuttunut raha liikkuu missä se lisääntyy sinne se suuntautuu missä mahdollisimmat suuret voitot kerätään.Tämä nykyinen maahanmuuttajat jotka ovat näitä paimentolaiskansajoja joita syydetään tänne suvun rahojen avustamina että saadaan ovi lihapatojen ääreen tulkaa koko suku hölmälään me olemme jo perillä .

Äänestä
  • Arvoisa isopersefani, mitenkähän "loisiot" liittyvät liikennerikkomuksiin ja rangaistusateikoihin?

    Äänestä

  • Ryystäinen kirjoitti:

    Arvoisa isopersefani, mitenkähän "loisiot" liittyvät liikennerikkomuksiin ja rangaistusateikoihin?

    Paperittomat puukottajat Turun malliin vai mihinkä hommiin meinasit.

    Äänestä

  • Eiköhän se liity tähän "rasismiin" ja " kansanryhmää vastaan kiihottamiseen". Eihän kukaan tolkun ihminen puolustaa tappajia, raiskaajia, rattijuoppoja jne eikä niiden tuomioiden nostamista suurin osa kansasta edes vastusta.

    Äänestä

Kuten linkistä selviää maksimirangaistus liikennerikoksista on Britanniassa jo nyt 14 vuotta vankeutta. Suomessakin ylimmät rangaistukset ovat kovia. Kyse on siitä, miten tuomioistuimet soveltavat rangaistusasteikkoja.
Populistit ovat jatkuvasti vaatimassa kovempia rangaistuksia milloin mistäkin. On kuitenkin todettu, että rangaistusten koventaminen ei vaikuta mitenkään esim. henki- tai huumerikosten määrään.

Äänestä
  • Onhan se totta että mitä nopeammin pääsee vapaalle niin sitä nopeammin pääsee uusimaan rikoksensa......populismiahan se tietenkin on

    Äänestä

  • EiköTotta kirjoitti:

    Onhan se totta että mitä nopeammin pääsee vapaalle niin sitä nopeammin pääsee uusimaan rikoksensa......populismiahan se tietenkin on

    Joo, elinkautinen kaikista rikoksista punaista päin kävelemisestä alkaen. Heijastimen puuttumisesta voisi ehkä selvitä 10 vuodella. Rasistisista rikoksista lisäksi ruoskiminen kerran viikossa koko elinkautisen ajan.

    Äänestä

  • Kyllä vaikuttaa.
    Josef Stalinilla oli salaisen poliisin päällikkö, joka ratkaisi ongelma,
    mies Siperiaan ja jos ei auttanu, niin nappi otsaan.
    No miehen toimet meni niin pitkälle, että jouduttin lopettamaan, mutta malli on hyvä-
    Suomi tarvitsee kuria.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


persu-ite kirjoitti:

että tämä ehdotus otetaan myös Suomessa käyttöön;
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/201710152200462180_ul.shtml
Lisäksi eihdotamme, että jokaisesta henkirikoksesta annetaan elinkautinen ja se on istuttava päivästä päivään ja vanki on laitettava itse kaivamaan tuleva hauta.
Rattijuopumuksesta vähimmäistuomi 5 vuotta, törkeä rattijuopumus 10 uotta ja kuolemantuottamus elinkautinen.
Lisäksi haluamme koventaa muitakin rangaistuksia mm;
rasismista ja kiihottamisesta kansanryhmää kohden minimirangaistus 10 vuotta kovennettua vankeutta ja aikaisemmatkin tuomiot on muutettava vankeudeksi.
Lisäksi rasismiin kiihottajat tulee sunnuntaisin laittaa kirkon eteen jalkapuuhun ja sylkykuppi jalkojen väliin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu