Onko tietoa, onko tämä uusi höynäytetty vapaalla töistään, kun kotona uskollinen hengetär sairastaa varvastaan ? Pitäähän sitä koko ajan olla kantamassa viiniä yms. kivaa sairasvuoteen omana olevalle. Ja toisekseen, onko kellään tietoa kuinka pitkän sairasloman tämä isovauva on saanut ?
J. H. LKV vapaalla ?
ausseissanauretaan
3193
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Luulis nyt sinunkin viittivän soitella Oulun sairaanhoidon ylilääkärille tms. johonkin taholle kun noinkin kovasti askarruttaa..
Meinaakko et "Oulun sairaanhoidon" (?) ylilääkäri (tai joku taho 😂) kertois puhelimitse Suomi 24 palstalaiselle jonkun ihmisen sairasloman pituuden.
Mitenköhän saadaan sairaslomaa, kun ei ole missään töissä. Vaan ihan omalla lomalla koko ajan. En usko, että saa Kelan sairaspäivärahaa, eli että lääkäri kirjoittaisi sairaslomalapun. Eihän eläkeläisillekään sairaslomalappua kirjoiteta.
Niin, että ihan omillaan sairastaa. Tai jos on joku itsemaksettu (kuka maksanut?) tapaturmavakuutus, niin sitten voi saada päivärahaa sieltä.