viime aikoina , mutta kun on tunne että viime aikoina vain on tapahtunut niin paljon asioita , sekä kivoja että ei niin kivoja
myönnän etten ole ollut ihan oma itseni
täältä_vain
13329
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Meille kaikille, et ole ainoa, se on normaalia elämää mutta siihen on vain sopeuduttava. Toivottavasti et sentään kuitannut tai koettanut kuitata tuolla jotakin ikävää käytöstä tai muuta sellaista. Hänellä kenelle viestin osoitit voi olla vielä rankempia kokemuksia kohdallaan kuin sinulla. Reilu anteeksipyyntö ( kohteelle itselleen tietysti ) on paljon parempi kuin selittelyt kivoista ja ei kivoista tapahtumista.
No mistä pitäisi tietää kuka sä olet?
no ei mistään
Aivan tavallista elämää olet elänyt, iloista ja suruistahan elämä koostuu.
Miksi pitää lähteä heti tuolle linjalle..
Mitätöidä toisen tuntemukset ja painaa alas..
Me ihmiset kun koemme asiat hiukan eri tavalla.
Kerro lisää
Huonoa käytöstä vai mikä aloituksen tarkoitus on.
Elämä on pelkkää ruusuilla tanssimista.
Kyllä sen taas aamu näytti ilkeyden ja vittumaisuuden perikuva olet. Turha sitä on koittaa muuksi muuttaa.
Hyviä asioita ja huonoja ja ikäviä asioita jokaisella meistä mutta eivät ne silti oikeuta koskaan
purkamaan niitä syyttömän niskaan.
Kytkettävissä mihinkään tapahtumiin tai johdannaisiin, sitä vain on tai ei ole, ei sille ole tuonkaltaisia selityksia olemassa.
Höpöhöpö. Kyllä elämässä tapahtuvat asiat voivat tehdä ihmisestä ilkeän.
Sota ja nälänhätä. Kulkutaudit
. Ikäviä juttuja, eikä kytkeytyy vapaamuurariuteen kuin osittain; osa on yläkerran väitöskirjasta