Nuo hautajaiset tulivat ilmeisesti aivan yllättäen, koska olimme niissä ja vaimoni jäi sinne ja minä riensin nopeasti kukkakauppaan ja tilasin kukkavihon tai jotain ja sanoin, että tarvitsen sen kiireesti, sillä hautajaiset on jo menossa ... ilmeisesti sain sen ja kysyin hintaa .. 65 e sanoi myyjä ja aloin katsoa oliko minulla sen verran rahaa - oli.
Mitään en nähnyt, kuka kenties vainaja oli tai ketä muita siellä oli .. oli vain koko huomioni tuossa unessa, että äkkiä täytyy saada se kukkavihko jostain ..
Hautajaiset unessa
erikoinenuni
1
550
Vastaukset
- uusielämätulee
Elämässäsi tapahtuu merkittävä muutos ja noinkin arvokas kukkuvihko tarkoittaa sitä, että elämäsi muuttuu aivan toisenlaiseksi. Sinua odottaa ilmeisesti melkoinen yllätys esim. taloudellisessa mielessä. Veikkausvoitto tai jotain muuta..
Uni on siis erittäin positiivinen uni.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja15214466Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant348155Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va456061SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1685660Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3124437HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.634284Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot243960"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1083712Vanhat miehet eivät muista
Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan293627Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm322780